Facebook'ta Paylaş
Tweetle
Google Plus'ta Paylaş

Vulcan

 • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
 • Beğen
0
Konuyu Beğen
3
#1
 • Merhabalar
  Aslında -artık- fazlasıyla anime yahut manga takip eden biri olmasam dahi, geçen gün sırf nostalji amacıyla Bleach'in ilk iki sezonunu izlemek isteyip üzerine doksan bölüm daha izlemek olunca sonunda, yeniden bir bakınayım demedim değil. Sırf o yüzden kayıt olmak çok ironik bir şey esasında. Onun haricinde zaten sadece akademik & edebiyat İngilizcesi çevirileri yaptırıldığımdan, ufaktan da mangalara bakınmaya başladım diyebilirim. Malum Türkçe'ye çevirirken ne kadar doğal olabiliyorum, en azından halk dilinde diye bakmak fazlasıyla eğlenceli bir şey. Teşvik sebeplerinden bir diğeri de o. Malum, 6 yıl boyunca İngilizce eğitim görüp de, İngilizceniz, Türkçenizden daha iyi bir statüye ulaşınca, gerçekten dili ne kadar da yeniden öğrenmeniz gerektiğini fark ediyorsunuz. Bunlar neden burada, çünkü muhtemelen her başlıkta adımı göremeyeceksiniz çünkü cidden çok içli dışlı değilim. Bu son cümle de büyük bir too long; didn't read olsun.
  Teknik şeyleri geçersem fakat, sanırım daha çok manga odaklı biriyim, aşırı aksiyon tabanlı konuları ya da ufak istisnaları saymazsak. Sanırım bitirdiğim 10-15 anime ya var ya da yok. Gerçi genelde -yine, istisnalar var- seçici olduğumdan takip ettiğim serileri hiç duymayan kişilerle karşılaşmam daha olası oluyor, sırf o yüzden de isim verme zahmetine girmeyeceğim ama en popüler şeyleri baz alsanız dahi tutturursunuz bence.
  Onun haricinde de, '91 doğumluyum mesela, genelde çizim olsun, kısa hikayelerim olsun, oyunlarım olsun o tarz şeylerle ya da alakasız dil ya da oyunculuk kurslarımla filan meşgulüm ama bayağı gereksiz detaya da girmeyeyim.
  Son olarak da, adımın Volkan olmadığını söylemiş miydim? Çünkü çok sorulduğum şeylerden bir tanesi. Ama -sorry to disappoint you-, değil. En kötü öyle aklınızda tutabilirsiniz gerçi.
  Peki ya burasının çok uzamasına ne demeli?

#2
Uzun bir selamlama olmuş Ciddi

Tabi benim ff'lerle boy ölçüşemez de neyse Tastey

Hoş geldin umarım iyi geçinirsin Confident
İmzaya tık tık

[Resim: orZvER.jpg]

[Resim: l7EPzQ.jpg]


#3
Hoş geldin Volkan Tastey

#4
Gerçekten baya bir uzun bir selamlama olmuş. Ciddi
Yine de aramıza hoş gelmişsin X3
Umarım keyifli vakit geçirirsin X3
[Resim: anime_boys_crows_2000x1500_wallpaper_wal...5vw1w3.jpg]


  Vulcan
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi