Facebook'ta Paylaş
Tweetle
Google Plus'ta Paylaş

Under The Dog Geliyor

  • Derecelendirme: 5/5 - 2 oy
  • Beğen
2
Konuyu Beğen
3
#1
Kickstarter’da Büyük Bir Anime Projesi BaşlatıldıKickstarter'da Büyük Bir Anime Projesi

Kickstarter’ı daha önce duymuş muydunuz? Duymadıysanız, Kickstarter 2009 yılında kurulmuş, film, oyun, teknoloji ve daha pek çok alanda projeleri olan insanların bu projeleri hayata geçirebilmek için gerekli fonu sağlayabildikleri bir platform. Şöyle ki fikir sahipleri, projeleri için birer Kickstarter başlatıyor; gerçekleştirmek istedikleri şeyi tanıtıp anlatıyor ve son olarak da bunu mümkün kılmak için gerekli para miktarını belirtiyorlar. Bundan sonrası da projeye destek olup bağış yapmak isteyenlere kalıyor. Eğer yeterli para toplanırsa proje gerçek oluyor, Kickstarter da yüzde beşlik bir komisyon alıyor; toplanmaz ise bağış yapan kişiden para aktarımı gerçekleşmiyor; projenin fikir hakları da yaratıcısında saklı kalıyor.

[Resim: kickstarterda-buyuk-bir-anime-projesi.jpg]

Kickstarter sayesinde şu ana kadar hayata geçirilen pek çok proje var. Bunlara örnek olarak 2013 yılında başlatılan kampanyasıyla yaklaşık 1 ay öncesinde piyasaya çıkan ve önemli ölçüde beğeni kazanan Divinity: Original Sin isimli oyun verilebilir. Başlangıçta 400.000 dolar hedef bütçe belirlenen oyun için Kickstarter sayesinde 944.282 dolar toplanmış. Onun dışında ülkemizde şu an vizyonda olan Zach Braff imzalı film Keşke Burada Olsam (Wish I Was Here) da yine Kickstarter sayesinde 2.000.000 dolarlık hedef bütçesini aşıp 3.105.473 doları bir araya getirmiş. Sanırım bu örnekleri verip bir süre önce internette fazlasıyla popüler olan Potato Salad (Patates Salatası) projesini vermemek olmaz. 10 dolar hedef bütçeli bildiğimiz patates salatası yapım projesi, bağışçılardan gelen 55.492 dolar ile kampanyayı kapatmış.

[Resim: kickstarterda-buyuk-bir-anime-projesi.jpg]

Bu noktada, tüm bu sayılanların ardından Kickstarter’ın anime ile alaka kurduğu yere geliyoruz. Bahsedeceğimiz kampanya geçtiğimiz cuma günü Creative Intellegence Arts tarafından başlatıldı. 24 dakikalık orijinal bir bilim kurgu animesi olacak Under the Dog isimli proje, 8 Eylül’e kadar toplanması gerken 580.000 dolar hedef bütçe verdi. Yapım ekibi projenin fonu için Kickstarter’da kampanya başlatmayı, fon sağlayanların komite süreçlerinden kurtulmak ve proje üzerinde yaratıcı bir kontrol sağlamak için seçti.

[Resim: kickstarterda-buyuk-bir-anime-projesi.jpg]

Under the Dog için yapılan tanıtımda animeyle ilgili pek çok detaya yer verildi. Bu detaylara göre serinin kadrosunda anime dünyasının duayen isimlerinden birkaçı yer almakta. Neon Genesis Evangelion ve Ghost in Shell gibi efsanelerin animasyonlarında emeği geçen Hanasaku Iroha ve Zetsuen no Tempest’in yönetmen koltuğundaki isim Masahiro Ando’yu Under the Dog animesinde de bu görevin başında göreceğiz. Haruhi Suzumiya no Yuutsu, Steins;Gate ve Project Phoenix(Creative Intellegence Arts yapımı RPG) gibi yapımlarda adı geçen Hiroaki Yura’nın yapımcılığını üstleneceği Under the Dog’un karakter tasarımları ve mekanik dizaynları Yusuke Kozaki imzası taşıyacak. Bunlar dışında Keiichi Momose ses yönetmenliğinden, Jiro Ishii orijinal hikayeden sorumlu olacak. Son olarak projeyi hayata geçirecek stüdyo Production I.G’nin eski çalışanları tarafından kurulan bizim de Ghost in Shell, Tokyo Magnitude 8.0, .hack//Quantum, Eureka Seven ve Barakamon’dan tanıdığımız Kinema Citrus. 3D CGI için ise Orange Co. kolları sıvayacak.

[Resim: kickstarterda-buyuk-bir-anime-projesi.jpg]

Eski bilim kurgulardan Akira ve Ghost in Shell’in çizgisini takip edecek Under the Dog’da hikaye 2025′in Neo Tokyo’sunda geçiyor. Tokyo olimpiyatlarında terörist bir grubun yaptığı büyük yıkıma yol açan saldırıdan beş yıl sonra, Birleşmiş Milletler saldırıyı gerçekleştirenleri ortadan kaldırmak için gizli bir birim kuruyor. Bu elit grubun bir üyesi olan ve muharebe yeteneği ile ölümcül bir suikastçi haline gelmiş İsveç kökenli Anthea Kallenberg ise aslında kim olduğunu keşfetmeye çalışıyor.

Kickstarter’da yapımın ismi olan Under the Dog’un ne anlama geldiğine dair de açıklama var.

Fazlaca nahoş bir durum içinde olan bir kişinin, bulunduğu durumdan kaçmak ve o halde olmak yerine “under the dog”da onurdan uzak sefillik içindeki bir yerde olmayı tercih etmesi (deyim)
Bir kavga veya dövüşün kazanma ihtimali düşük olan tarafı (isim)
Sadakat, hız ve dikkat gibi özelliklere sahip köpek burcunda doğmuş (Canis Major takımyıldızı – Sirius) kişi. (isim)
Jiro Ishii bu kavram üzerine şöyle konuşuyor:

Eğer ebeveynleriniz, aileniz ve sınıf arkadaşlarınız rehin alınsa ve ölseniz, onlar da ölür. Başarısız olursanız, ölürler. Kaçarsanız, ölürler. İşte böyle köşeye sıkıştınız [...] ve etrafınızdaki vatandaşları öldürmek zorundasınız. Ne yapardınız? Hayatınızı nasıl sürdürürdünüz? Ya ölümünüz? Eğer tek seçeneğiniz ölmek olsaydı nasıl ölmeyi seçerdiniz, ölümünüzün ardınızda bıraktıklarınıza nasıl yardımı dokunurdu? İşte bu “Under the Dog”da olmaktır.


[Resim: tzJLA2b.png]
[Resim: lglRsZC.gif]

#2
Trailera bakılırsa çok harika bir seri geliyor. Hiroaki Yura’nın yapımcısı olacağını duyunca fethetti zaten beni. Bir önce önce çıksın Tastey

#3
Bilgi için Teşekkürler Video'dan anladığıma göre fovorilerime girecek tipte Tastey
İmzaya tık tık

[Resim: orZvER.jpg]

[Resim: l7EPzQ.jpg]


#4
Gerçekten güzel bir seriye benziyor.Umarım bir an önce gelir. Istiyorum
Paylaşım için teşekkürler Tastey
[Resim: anime_boys_crows_2000x1500_wallpaper_wal...5vw1w3.jpg]


    Under The Dog Geliyor
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi