Facebook'ta Paylaş
Tweetle
Google Plus'ta Paylaş

Tengen Toppa Gurren Lagann

  • Derecelendirme: 4.8/5 - 5 oy
  • Beğen
5
Konuyu Beğen
2
#1
[Resim: 2hzu9hl.jpg]
Gelecekte insanlar, yeraltına kurdukları köylerde yaşamaktadırlar.Yeraltındaki köylerden biri olan Jeeha'da yaşayan ve ailesini yıllar önce bir depremde kaybeden Simon, köydeki en iyi kazıyıcılardan biridir. Simon, birgün kazısı esnasında garip bir alet bulur.Simon bulduğu aleti abisi olarak gördüğü Kamina ya gösterir.Kamina ise yaşadığı köyden sıkılmış gökyüzene çıkmak isteyen birisidir.Gene gökyüzüne çıkma girşiminde bulunurken köyde büüyk bir deprem olur. Devasa bir robot ve onunla savaşan bir kız ortaya çıkar.Deprem sonucu Simon kafaya benzeyen bir makine bulur.Bu makine ile robotu yenerler ve gökyüzüne çıkmayı başarırlar.Ama orda onları bekleyen daha çok robot ve daha fazla mecara vardır.

SİMON
[Resim: simongurrenlagann.jpg]
Simon ürkek ve zayıf bir kişiliğe sahiptir. Köyde kazıcılık yapmaktadır.Laganın kullanıcısıdır. Animenin ana karekteridir.

KAMİNA
[Resim: animewaperscom92662cape.jpg]
Kamina son derece tutkulu ve kendine güvenen bir kişiliğe sahiptir.Simon la aralarında kan bağı olmamasına rağmen kardeşi olrak görmektedir. Kamina her konuda simona yol gösteren biridir.

Yoko Littner
[Resim: yokotengentoppagurrenla.jpg]
Yoko animenin 3 ana karakteridir.Gammenlere karşı kurulan direniş örgütünün bir üyesidir.Dünyada Simona ve Kamina ya yardım etmektedir.

Nia Teppelin
[Resim: 26501niateppelin7large.jpg]
Nia gammenlerin lideri olan Lordgenome nin kızıdır.Ama Lordgenome kızını sevmemektedir.Bundan dolayı Nia babasının yanından kaçmış ve Simon onu bulmuştur.Simon Nia aşık olacaktır.

#2
Hayatımda izlediğim en gaz animelerinden biri. Bir anime bu kadar uç olabilir mi. İzlerken inanılmaz eğlendim. Bazı sahneler de üzücüydü yani drama'yıda eksik etmemişler.

İzlemeyenlere, duyurulur. Fırsatınız varken izleyin, ölmeden önce izlenecek animelerden biridir. Nosepick
[Resim: LGvBP.png]
[Resim: 15s9esp.jpg]

#3
eline sağlık coult a katılııyorum izlemeyen arkadaşlara tavsiye ediyorum izlenmiyicek bir anime değildir :)
[Resim: c6zlk.jpg]


    Tengen Toppa Gurren Lagann
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi