Facebook'ta Paylaş
Tweetle
Google Plus'ta Paylaş

Sword Art Online (S.A.O.)

  • Derecelendirme: 4.8/5 - 5 oy
  • Beğen
5
Konuyu Beğen
4
#1
[Resim: 6186-2080776699.jpg]

Tür: Aksiyon, Macera, Fantazi, Oyun, Romantizm


Konu: Sword Art Online adlı yeni bir oyun açılmıştır ve ilk günde yaklaşık 10.000 kadar üye oyuna başlamıştır.Ama bilmedikleri birşey ise oyun menüsünde çıkış seçeneği yoktur.Tüm oyuncular artık çıkmak için ana mekanda toplanırlar ve aralarında tartışmaya başlarlar.Bu sırada her oyuncunun elinde bir ayna belirir ve aynaya bakan oyuncunun yüzü gerçek hayattaki haline döner.(Bence hikayenin en önemli artısı)Herkes gerçek yüzlerini görünce şaşkına dönmüştür.Bu sırada oyunun yaratıcısı dahi mühendis GM olarak ortaya çıkar ve oyun hakkında tüm oyuncuları bilgilendirir.

Oyundan çıkış tuşu yoktur ve çıkmak imkansızdır.Oyunda ölmek gerçek hayatta ölmek demektir.Oyundan zorla çıkmak beyne gönderilen bir sinyallede yine oyuncunun ölmesi anlamına gelmektedir.Buna inanmayan bir grup kullanıcının zorla oyun başlığını çıkarması sonrasında ölmeleri herkeste bir kaosa neden olmuştur.Oyundan çıkmaları için tek yol en tepeye kadar olan 100 salonuda temizlemeleri gerekmektedir.Artık bir ölüm kalım mücadelesi başlamıştır. (Bu tarz online oyun oynadıysanız ölmeden tepeye ulaşmanın ne kadar zor olduğunuda tahmin edersiniz.)

Herkes gibi şaşıran ama bu gerçeği kısa sürede kavrayan baş kahramanımız Kirito oyun içinde tek başına yaptığı kahramanlıklarla ve siyah tek ellik kılıç ve kıyafetleri ile ün salmıştır.Hiçbir loncaya üye değildir ve partilerede girmez. Yine bir bayan oyuncu olan Asuna( gerçekteki yüzü karaktere yansıdığı için çok güzeldir ve bu oyunda fazla bayan oyuncuda yoktur) güzelliğinin de etkisiyle oldukça yardım almış ve çok hızlı gelişmiştir.Çok yetenekli bir savaşçı olmuştur.Silahı uzun beyaz çift elli kılıçtır.Kirito, Asuna' nın ısrarcı davetleri sonucu parti oluşturup bundan sonraki maceralarına birlikte devam ederler.

Karakterler ve Seslendirenler:

Kirito / Kazuto Kirigaya - Matsuoka, Yoshitsugu

[Resim: 6186-2121647960.png]

Asuna Yuuki - Tomatsu, Haruka

[Resim: 6186-1152874086.png]

Cline - Hirata, Hiroaki

[Resim: 4758-2117688659.png]


Yui - Itou, Kanae

[Resim: 6186-1103548428.jpg]

Egil / Andrew Gilbert Mills - Yasumoto, Hiroki

[Resim: 4758-843656404.png]İdari Kadro:

Itou Tomohiko - Yönetmen

Iwanami Yoshikazu - Ses Yöneticisi

Tomatsu Haruka ve Watanabe Sho - Tema Şarkısı Sorumlusu

Açılış Şarkısı:

"crossing field" - LiSA


Kapanış Şarkısı:

"Yume Sekai " - Haruka Tomatsu


Tanıtım Videoları:


Konu açıklaması için Chobits'e teşekkürler.
[Resim: LGvBP.png]
[Resim: 15s9esp.jpg]

#2
yaz serileri arasında bana göre en iyisi op edleri güzel konusu güzel herşeyi güzel :D
[Resim: DMkmQy.jpg]

#3
Merak ettiğim bir seri vakit bulursam izlemeyi çok isterimIstiyorum
[Resim: gwqd2.gif]


#4
Vakit bulursanız mutlaka izleyin. Bir zamanlar çevrimiçi oyunlarla haşır neşir olduktan sonra bu anime çok iyi geldi. O kadar yansıtılmış ki bazen içinde olmak istiyorsunuz.

Bu sezonun en iyilerinden biri olduğu aşikar.
[Resim: LGvBP.png]
[Resim: 15s9esp.jpg]

#5
Kesinlikle sezona damgasını vuran bir seri oldu ben oyunlarla pek alakadar olmam aslında hiç dikkatimi çekmedi ama böyle bir seri ortaya çıkaran oyunu merak ettim.Shy
Kesinlikle konunun orjinalliği insanı çok etkiliyor bende içinde olsam diye istekle izledim. Gerçekten de çok etkileyici göz dolduran sahnelere sahip.her anını keyifle ve her hafta ne zaman gelicek dedirten bir merakla izlkedim olurda izlemeyen varsa aslında izlemeyenin kalmadığını düşünüyorum ana ilk kez dikkatini çeken arkadaşlarda olabilir muhakkak baksın eminim sizlerde beğenerek takip edersiniz en azından şöyle bir avantajınız var her hafta bölüm beklemek gibi bir işkenceyi yaşamıcaksınız peş peşe bitirmeden kalmıcağınız bir seri .X3
Keyifli seyirler dilerim deneyin ve bir bölüm izleyin X3Istiyorum
[Resim: anime-cat-girl-kawaii-neko-Favim.com-234422.gif]


    Sword Art Online (S.A.O.)
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi