Facebook'ta Paylaş
Tweetle
Google Plus'ta Paylaş

Shigatsu wa Kimi no Uso Açılış Parçası

  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • Beğen
1
Konuyu Beğen
0
#1
Shigatsu wa Kimi no Uso Açılış Parçasını Kim Seslendiriyor?

[Resim: shigatsu-wa-kimi-ga-uso.jpg]

Kodansha Monthly Shounen Magazin’de 2011 yılından beri okunan Naoshi Arakawa’nın Shigatsu wa Kimi no Uso mangası, Fuji TV tarafında Noitamina Line Up 2014 etkinliğinde animeye adaptasyonuna kavuşacak bir seri olarak duyuruldu. Kodansha’nın Yıllık Manga Ödüllerinde en iyi shounen manga kategorisinde ödül almış, piyanist bir çocuk ile keman çalan bir kızın hikayesini konu alan serinin animesi, bu yıl ekim ayında yayımlanmaya başlayacak ve yarım sene boyunca da ekranlarda kalacak.

Seri konusunu, annesi öldüğünden beri piyano çalamayan ama aslında bu olay yaşanmadan bir piyano dehası olan Kōsei Arima’nın hayatının, keman çalan bir kızla şans eseri tanışmasıyla değişişinden alıyor. Kaori Miyazono isimli bu kızın gözüpek kişiliğinden etkilenen Kōsei 14 yaşında yaşadıklarını geride bırakıp ileriye adımlar atmaya başlıyor.

Sırasıyla Kōsei Arima, Kaori Miyazono, Tsubaki Sawabe, Ryouta Watari, Takeshi Aiza, Emi Igawa’nın paylaşılan görselleri şöyle :

[Resim: shigatsu-wa-kimi-no-uso.jpg]

Serinin yapım ve prodüksiyon kadrosu ise şu şekilde:

-Prodüksiyon-

Yönetmen: Kyōhei Ishiguro
Seri Komposizyonu: Takao Yoshioka
Senaryo: Takao Yoshioka
Müzik: Masaru Yokoyama
Karakter Tasarımı: Yukiko Aikei
Sanat Yönetmeni: Hisayo Usui
Animasyon Yönetmenliği Şefi: Yukiko Aikei
3D Yönetmenliği: Ryūta Ono
Ses Yönetmeni: Jin Aketagawa

-Seiyuu-

Natsuki Hanae: Kōsei Arima karakteri
Risa Taneda: Kaori Miyazono karakteri
Ayane Sakura: Tsubaki Sawabe karakteri
Ryota Ohsaka: Ryouta Watari karakteri
Saori Hayami: Emi Igawa karakteri
Yuuki Kaji: Takeshi Aiza karakteri

[Resim: shigatsu-wa-kimi-no-uso.jpg]

Serideki isimler bu şekilde açıklanırken listeye bir yenisi daha eklendi ve Goose house serinin açılış şarkısıyla kadroya katılmış oldu. İlk başlarda Youtube kanallarında paylaştıkları birbirinden başarılı coverlarıyla ün kazanan ve sırf bu coverlarla büyük bir hayran kitlesine sahip olmuş Goose house, ses sanatçıları, söz yazarları ve bestecilerden oluşuyor. Ayrıca artık kendi şarkılarına da imza atan ve singleları, mini-albümleri ve stüdyo albümleri de bulunan grubun animelerde yer aldığı ilk sefer de olmayacak bu çalışma. Şöyle ki ardımızda bıraktığımız kış sezonunda yayımlanan Gin no Saji’nin ikinci sezonunda kapanış parçası Oto no Naru Ho e(オトノナルホウヘ) yine Goose house imzası taşıyor. Son olarak grubun Shigatsu wa Kimi no Uso’nun sadece açılış parçasında değil; serinin reklamlarında kullanılacak şarkılarda da emeği geçecek ancak reklamlar için cover şarkılar kullanılacak. Hatta bu haber ile birlikte yayımlanmış tanıtım videosunda da Sukuma Switch’in Zenryoku Shounen isimli şarkısını Goose house yorumuyla dinleyebilirsiniz.Seri için bundan önce yayımlanmış diğer iki tanıtım videosu:

Alıntı : Anime Fantastica
[Resim: tumblr_mj2mqi9Sae1qfbz1so1_500.gif]
[Resim: tumblr_mnfmzgEQIf1rnt61eo1_r1_500.gif]


    Shigatsu wa Kimi no Uso Açılış Parçası
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi