Facebook'ta Paylaş
Tweetle
Google Plus'ta Paylaş

SANAL GERÇEKLİK HABER

  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • Beğen
0
Konuyu Beğen
0
#1 Photo 
Japon oyun firması Bandai Namco, sanal gerçeklik teknolojisini insanlara tanıtmak için Tokyo’da “VR ZONE: Project i Can” isimli bir merkez açıyor. İlk tanıtım videosunda insanların ekstrem bir sanal gerçeklik senaryosuna tepkilerini görüyoruz.

Sanal gerçeklik ilk aşamada aksiyon oyunları, savaş oyunları ve uzay çarpışmaları gibi yerlerde parlayacak büyük ihtimalle. Ama bunların hepsi deneyimli oyuncuların kolaylıkla üstesinden gelebileceği şeyler. Peki ya sokaktan geçen insanlar bu teknolojiyi nasıl anlayacak ve benimseyecek? İşte VR ZONE bunun için tasarlanmış.

Merkezde insanların sanal gerçekliği deneyeceği demolardan birindeki senaryo şöyle: Bir gökdelenin tepesinde, ince bir tahtanın üzerinde yürüyerek kaçmış kediyi kurtarmaya çalışıyorsunuz. Her ne kadar insanlar gerçek hayatta tehlikede olmadıklarını bilse bile, beyinleri gördükleri şeyi “gerçek” olarak algılıyor ve paniklemelerine sebep oluyor.
15 Nisan tarihinde açılacak olan merkezle ilgili bilgileri, VR ZONE: Project i Can resmi web sitesinden alabilirsiniz.https://youtu.be/9jx2YWzxvbs[video=youtube]https://youtu.be/9jx2YWzxvbs[/video]


    SANAL GERÇEKLİK HABER
İlginizi çekebilir:
  • Box Kullanıcılarına İyi Haber
  • Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi