Facebook'ta Paylaş
Tweetle
Google Plus'ta Paylaş

Rosario To Vampire

  • Derecelendirme: 5/5 - 4 oy
  • Beğen
4
Konuyu Beğen
7
#1
[Resim: 35bwf0j.jpg]

Diğer Adları: Rosario+Vampire, Rosario to Vampire, Rosario and Vampire, ロザリオとバンパイア
Tür: Komedi, Ecchi, Fantastik, Okul, Shounen, Vampir, Harem
Bölüm Sayısı: 13
Yıl: 2008
Açılış: Mizuki Nana - Cosmic Love
Kapanış: Mizuki Nana - Dancing In The Velvet Moon


Konu: Akıl almaz bir tesadüf sonucu Tsukune Aono, kendisini bir şekilde Youkai Akademisi’ne kabul ettirir. Sadece canavarların (youkai) gittiği bu okuldan tam da kaçmayı düşünürken, Moka adında çok güzel bir kızla karşılaşır ve fikrini değiştirir. Ancak boynundaki kolye çıkartılınca Moka, gerçek formuna dönüşür: Çok güçlü bir vampire.

Karakterler:

Moka Akashiya
Seslendiren: Mizuki, Nana
[Resim: 21e3vic.jpg]

Yaş: 15-17
(Dışarıdaki)Doğum Günü: 8 Mayıs
(Dışarıdaki)Burç: Boğa
Boy: 166 cm
Ağırlık: 47 kg
Beden Ölçüleri: 86-56-86 (Dışarıdaki), 90-58-88 (İçerideki)

Moka Yokai Özel Akademisi'nin öğrencisidir. Tsukune'nin bu canavarla dolu olan yere ilk ayak bastığında tanıştığı kişi Moka'dır.
Moka'nın gerçek kimliği bir vampirdir ama çok nazik ve şeker biridir.- Fazla şeker -.- - Tsukune'nin kanını içmeye bayılıyor ve onu her gördüğünde bunu yapmayı bağımlılık haline getiriyor. Moka boynunda haç asılı bir kolye takıyor. Bunu takmasının sebebi ise İçerideki Moka'yı mühürlemek. Kolyesi çıktığında ise(sadece Tsukune çıkarabiliyor) gerçek Moka, yani içerideki Moka ortaya çıkıyor. Birkaç fiziksel değişiklikle, süper bir vampire dönüşüyor. Ama en önemli değişim ise Moka'nın kişiliğinde oluyor. Gerçek kişiliği ortaya çıkıyor. İçerideki Moka, soğuk ve kana susamış. Diğer Moka'ya kıyasla, içerideki Moka pek şeker ve nazik biri değil.-Ama ben içerideki Moka'yı daha çok seviyorum ^^-


Spoiler:
Moka'nın dışarıdaki hali sahtedir. Annesi, Moka'nın daha iyi yaşayabilmesi ve onu koruyabilmek için, sahte Moka'yı yani dışarıdaki Moka'yı yaratmıştır. Ve Moka'yı gerçekten sevecek ve mührü kırabilecek biri onu serbest bırakabilecektir.


Tsukune Aono
Seslendiren: Kishio, Daisuke
[Resim: hrj9es.png]

Yaş: 15-16 (Başlangıç) - 17 (Daha sonra)
Doğum Günü: 17 Haziran
Burç: İkizler
Boy: 170 cm
Ağırlık: 58 kg
Bilinen Yakınları: Aono, Koji (babası); Aono, Kasumi (annesi); Aono, Kyōko (kuzen)


Tsukune Aono lise giriş sınavlarında başarısız olmuş bir gençtir. Ve her nasıl olduysa Yokai Akademisine gitmeye başlamıştır. Ancak oraya gittiği zaman, buranın canavarlar ve iblisler için özel bir okul olduğunu keşfetmiş ve herhangi bir insan burada bulunursa ölecektir. Hayatı için korkarken, daha sonra Moka adında güzel bir vampirle karşılaşır. Bu kızla arkadaş olduktan sonra, Moka'nın insanlardan nefret ettiğini öğrenir. Daha sonra Moka, Tsukune'nin insan olduğunu keşfettikten sonra şoka uğrar bunun üzerine Tsukune insan dünyasına geri dönmeyi planlar ama Moka gelip onu vazgeçirir ve yeniden arkadaş olurlar.


Kurumu Kurono
Seslendiren: Fukuen, Misato
[Resim: 8vxk06.jpg]

Doğum Günü: 2 Ağustos
Boy: 153 cm
Ağırlık: 42 kg
Beden Ölçüleri: 92-55-85

Kurumu bir succubus ve başlarda Moka'nın popülerliğini kıskansa da daha sonra onunla arkadaş oluyor. Tsukune ve diğer erkek öğrencileri ayartmaya çalışıyor, büyüleyici tekniklerini kullanarak onları köleleri yapmaya çalışıyor. Azalan türünü korumak için, kader arkadaşını ararken, Moka'nın yolunu kapattığını düşünüyor. Daha sonra Tsukune Moka'nın mührünü çıkarttıktan sonra onu koruduğunda, ona delicesine aşık oluyor ve kader arkadaşının o olduğuna karar veriyor.


Mizore Shirayuki
Seslendiren: Kugimiya, Rie
[Resim: 20f5oa1.jpg]

Doğum Günü: 7 Aralık
Boy: 156 cm
Ağırlık: 45 kg
Beden Ölçüleri: 83-56-85

Mizore sürekli ağzında lolipop olan, Tsukune ve Moka ile aynı sınıftaki bir kızdır. Mizore okula diğerlerinden geç başladığı için yalnız, biraz depresif ve yanlış anlaşılmış bir kızdı. Tsukune'ye delicesine aşık oldu ve onun çıkardığı gazetelerin hepsinden kendi karalama defteri gibi bir şeyini yarattı. Daha sonra her ne kadar pek belli olmasa da oda Tsukunegillerle arkadaş oldu.
-Animede 2. en sevdiğim karakterdir kendisi ^^-


Yukari Sendou
Seslendiren: Koyama, Kimiko
[Resim: femct0.png]


Doğum Günü: 3 Mart
Boy: 137 cm
Ağırlık: 37 kg
Beden Ölçüleri: 71-52-70

Yukari Youkai Akademisinin zeki öğrencisidir. Tipik cadı kostümleri giyen bir cadıdır. Bir cadı olarak, ona karşı sınıf arkadaşlar ayrımcılık yapıyor. Tsukune ve Moka ile tanışmadan önce yalnızdı. İlk başta Tsukune'den nefret ediyordu, Moka'yı sevdiğini düşünerekten ikisini ayırmaya çalışıyordu. Ancak, Tsukune ve Moka onu zorbalık yapan sınıf arkadaşlarından kurtardıktan sonra, o da ona aşık olur.


Ginei Morioka
Seslendiren: Seki, Tomokazu
[Resim: 6pakbo.jpg]

Gazete kulübünün başkanı, gerçek formu bir kurtadam. Sapıktır. Sürekli kızları gözetler. Tsukune'yi rakip olarak görür. Tek taraflı olmasına rağmen, Moka'yı seviyor. Ancak, hala Moka'dan vazgeçmiş değil.

Ruby Toujo
Seslendiren: Chiba, Saeko
[Resim: eq579e.jpg]


Boy: 165 cm
Ağırlık: 56 kg
Beden Ölçüleri: 97 - 59 - 83

İnsanlığı yok etmek isteyen bir cadı. Daha sonra Tsukunegillerle tanışınca düşünceleri değişiyor ve iyi biri oluyor. Youkai Akademisine geliyor ve okula yardım etmek amacıyla rastgele işler yapıyor. Çok şeker ve deli dolu biri. Aynı zamanda çok değişik bir karakter.


Otobüs Şöförü
Seslendiren: Inoue, Norihiro
[Resim: 11gnfxd.png]

Gizemli, adı bilinmeyen otobüs şöförü ne zaman ortalıkta görünse her şeyi biliyor gibi görünüyor ve Tsukune'ye tavsiyelerde bulunuyor, genellikle ağzında puro oluyor. İnsan mı yoksa bir canavar mı bilinmese de, birçok şey hakkında bilgisi vardır.

Spoiler:
Ayrıca, üç karanlık lordlardan biridir. Ama sadece animede.


Çok sevdiğim bir animedir. ^^
Özellikle içerideki moka ve mizore sayesinde daha da çok seviyorum bu animeyi
Sıkılmadan izleyebileceğiniz bir anime kendileri
Bazen, bazı şeyleri abartı olarak yapsalar da ecchi olduğu için, doğal karşılanacak şeyler
İzleyin derim efenim. Tabii eğer ecchi izleyebilirim diyorsanız Tastey
Not: Ayrıca açılış ve kapanış şarkıları da çok güzeldir. ^^ Özellikle kapanış ehehe
[Resim: 35lteoo.gif]
HADDEESSSS *^*


#2
Tanıtım ve paylaşım için Teşekkürler canım Ellerine sağlık çok güzel ve ayrıntılı olmuş .X3
[Resim: anime-cat-girl-kawaii-neko-Favim.com-234422.gif]

#3
mangası daha güzel mangasını okuyun animesi işe yaramaz :D

#4
teşekkürler

#5
çok guzel mutlaka izleyin

#6
güzel bence mangası daha güzel :D

#7
mangası daha güzel söylüyorsunuz ozaman önce kötü olandan başlamak isterim önce izleyip sonra mangasını okuyacam IstiyorumIstiyorum

#8
Çok teşekkür ederim Istiyorum X3 X3 Tastey
[Resim: giphy.gif]


    Rosario To Vampire
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi