Facebook'ta Paylaş
Tweetle
Google Plus'ta Paylaş

Portgas D. Ace

  • Derecelendirme: 5/5 - 3 oy
  • Beğen
3
Konuyu Beğen
2
#1
Portgas D. Ace

Gol D. Roger ın ogludur.

Ace ilk olarak Drum Adası'da kısa bir sahnede ondan sonra ise Beyazsakal Korsanları'nın demir kuralını bozup kardeş katli yaparak kaçan Karasakal olarak bilinen korsanı bulmak için geldiği Arabasta'da Denizci Kaptanı Smoker ile dövüşürken görülmüştür. Ace hikayede görülen (Birincisi Smoker)2. Logia tipi şeytan meyvesi kullanıcısıdır. Ace Luffy'nin üvey abisi di, Garp'ın korkunç torun eğitim programına Luffy gibi o da maruz kalmıştır. Ace ölmeden önce Beyazsakal Korsanları'nın İkinci Bölük Komutanı idi. Ace, Luffy'nin Shanks'tan sonra örnek aldığı, olmak istediği ikinci kişidir..

[Resim: AceImage.jpg]

Görünüşü
Ace, her ne kadar üvey olsalar da, tip olarak biraz Luffy'ye benzer diyebiliriz. Koyu renkli bir kapri giyer ve turuncu renkte bir şapka takar. Şapkasındaki kemerin tokası yanyana duran gülen bir surat ve ağlayan bir surat şeklindedir. Bel kemerinin tokasında ise "A" yazmaktadır. Boynunda kırmızı renkli boncuktan bir zincir ve bir kolye vardır. Her Beyazsakal tayfa üyesi gibi vücudunda Beyazsakal Korsanları'nın kurukafa simgesinin dövmesi vardır. Ayrıca kolunda "ASCE" yazan bir dövme vardır, "S" harfinin üzerine çarpı çekilmiştir. Birçok kişi bunun dövmecinin yaptığı bir hata olduğunu sanmasına rağmen o S harfi ölen kardeşi Sabo'yu temsil eder. Koluna taktığı bileklikte bir Log Pose vardır.


Kişiliği
Ace de şüphesiz bir D.'nin özelliklerine sahiptir. Kişiliği hiç tanışmasa bile babası olan Korsanlar Kralı Gol D. Roger ' a benzemektedir . Hiç bir zaman dövüşten kaçmaz çünkü kaçtığı zaman sevdiklerine zarar gelmesinden korkar .

Karasakal ile Dövüşü
Ace, Arabasta'da bir süre Luffygil'e yardım ettikten sonra Karasakal'ın burada olduğu iddalarının asılsız olduğunu öğrenip Arabasta'dan ayrılmıştır. Ace daha sonrasında Grand Line'da sıradan bir adada Teach'i bulmuş ve onunla dövüşe başlamıştır. Kendinden emin bir şekilde dövüşe başlamış olan Ace daha sonra Marshall D. Teach'in muhteşem Yami Yami No Mi güçlerini görmüştür, sıkı bir dövüş olur. Sonuç olarak ise Ace kaybeder. Dövüşü kazanan Karasakal, Ace'i Dünya Hükümeti'ne teslim eder. Ace Grand Line'ın en iyi korunan, en tehlikeli suçluların tutulduğu Impel Down'a 6. seviye yani en üst seviye suçlu olarak tıkılır. Luffy hakkında idam kararı çıkan Ace'i kurtarmak için Impel Down'ı bassa da Ace'i kurtaramaz, ancak kendi canını kurtarabilir.

Yetenekleri ve Şeytan Meyvesi
Ace, Logia tipi bir meyve olan Mera Mera No Mi yiyerek ateşe dönüşme, ateş yaratma, ateşe hükmetme yeteneği kazanmıştır. Ace bu yeteneğinden dolayı "Ateş Yumruk" olarak ün kazanmıştır. Ace durmadan kar yağan Drum Adası'nı ziyaret ettiği gün hiç kar yağmamıştır. Ayrıca Luffy'nin anlattığına göre ondan 3 yıl önce maceraya atılan Ace henüz şeytan meyvesi yememişken bile Luffy'den daha güçlüymüştür. Marshall D. Teach ile yaptığı dövüş sırasında da Teach'in onun şeytan meyvesini iptal etmesine rağmen fiziksel gücüyle başarılı bir şekilde dövüşmüştür. Dövüşü izleyen Karasakal Korsanları'ndan Van Auger de Ace'in şeytan meyvesi olmasa bile ne kadar güçlü olduğundan bahsetmiştir. Ayrıca Ace meyvesinin yeteneklerini kullanarak küçük bir bot ile denizde yol alabilmektedir.

Ayrıca Ace çocukluğunda (ölümünden 10yıl önce) Bluejam korsanları Luffy ye saldırdıkları sırada gri terminalde kral hakisi kullanmıştır.

[Resim: images?q=tbn:ANd9GcSUkjP3VOwZ2NQQP0Wy42v...79OJRhoRfK]

Ölümü
Ace, Marineford'dan kaçırılırken Amiral Akainu tarafından organları yakılarak öldürülmüştür...Kardeşi Luffy'i korumak için...
[Resim: signature-1.jpg]

#2
Güzel konu :)
[Resim: xBaEvp.gif]
[Resim: x36WMO.gif]

#3
10 yıl önce Ace'n kral hakisi kullandığını bilmiyodum animesini izlerken hiç dikkatimi çekmemeişti.Ölümüyle şok yaşamıştım gerçi baya dertlenmiştim High
[Resim: NcmoVVr.gif]


    Portgas D. Ace
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi