Facebook'ta Paylaş
Tweetle
Google Plus'ta Paylaş

Osu!

  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • Beğen
1
Konuyu Beğen
0
#1
[Resim: 91752187_1273069816.png]

Ana sitesi: http://osu.ppy.sh/
Download: http://osu.ppy.sh/p/download
Beatmaps: http://osu.ppy.sh/p/beatmaplist

2007 yılında yapılmış bir müzik oyunudur. Genellikle anime müzikleri ve Japon şarkılarıyla oynandığı için konuyu bu bölüme açtım.
Oyunda beatmap adı verilen müzik haritaları vardır. İlk başta indirilince 5-6 map verilir. Üstte verdiğim linkten oyuncuların yaptığı binlerce mapi bulup, tek tuşla indirip oyuna yükleyebilirsiniz. Oldukça küçük boyutlu, online olmasına rağmen de hiç kasmayan, sevimli bir oyun.
Oyundaki amacımız müzik maplerde arkadaki müzikle birlikte çıkan dairelere, tuşlara zamanında basmak ve yüksek puanlar elde etmektir. Tuşları kaçırmamak ve devamlı kombo yapmak önem taşır. Tek bir tuşu bile kaçırırsanız kombonuz sıfıra düşer.
Maplerin çeşitli zorlukları var. Easy, Normal, Hard, Insane ve daha birçok zorluk mevcut. Ayrıca Mod denen bir sistem var. Puanınızı azaltan ve arttırabilen bu Modlarla oyunu daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.
Örneğin hızı arttıran, daha da zorlaştıran, görüş alanını kısıtlayan Modlar puanınızı arttırır.
Tuşları kaçırsanız bile bunu görmezden gelen, zorluğu düşüren Modlar puanınızı azaltır.
Bunun gibi başka Modlar da var.
Oyunu Solo ve Multiplayer olarak oynayabilirsiniz. Şahsen birçok kişiyle oynamanın daha eğlenceli olduğunu düşünüyorum ^.^ Ama genelde şarkıları zor seçiyorlar, o zorluğa alışana kadar da Solo oynamak gerekiyor.
Ayrıca oyunun Türkçe dil desteği var! İndirdiğinizde oyununuz Türkçe olarak karşınıza çıkmazsa ayarlardan dilini Türkçe ayarlayabilirsiniz!
Ben de birkaç gün önce keşfedip başladım oyuna. Henüz 12 levelim. Zorluğu arttıran Mod ile birlikte Easy ve Normal mapleri yapabiliyorum. Ben vakit bulamıyorum, bu güzel oyun bari vakti olanlara gitsin diyerekten paylaştım.
Örnek olması açısından da bir video koyayım;

[Resim: yR1o7n.gif]


    Osu!
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi