Facebook'ta Paylaş
Tweetle
Google Plus'ta Paylaş

One Piece (Tanıtım)

  • Derecelendirme: 4.8/5 - 5 oy
  • Beğen
5
Konuyu Beğen
7
#1
[Resim: onepiece.jpg]

Anime Tanıtım

Korsan Kral Gold Roger, bu dünyadaki herşeyi elde eder ve idam edilirken, tüm servetinin Grand Line'da olduğunu, onu arayıp bulmaları gerektiğini söyler. Bu olaydan sonra herkes Grand Line'a gider. Ancak Grand Line'a girmek çok zor, Grand Line'da canlı kalabilmek imkansızdır.

Kahramanımız Monkey D. Luffy'nin rüyası, Korsan Kral olmak ve One Piece denen kimsenin bilmediği, görmediği hazineyi ele geçirmektir. Küçük yaşlardan beri hep korsan olmak isteyen Luffy, kazara bir şeytan meyvası (Akuma No Mi) yemiştir. 3 farklı şeytan meyvası vardır ve bu meyvalar yiyenlere çok üstün güçler sağlamaktadır ancak bu güçlerin bedeli asla yüzememektir. Luffy'nin yediği meyva onu bir lastik çocuğa çevirir. Bu olaydan yıllar sonra Luffy denize açılır. Yolculuğu sırasında ekibini toplayacak ve One Piece'i bulmak için Grand Line'da birbirinden tehlikeli ve komik maceralara atılacaktır.


Karakterler

Monkey D. Luffy: Monkey D. Luffy (Monkī D. Rufi) korsan ve One Piece'in ana karakteridir. Devrimci Monkey D. Dragon'un oğlu, Denizci Kahramanı Garp'ın torunu ve Gol D. Roger'ın öz oğlu merhum Portgas D. Ace'in üvey kardeşidir. Luffy'nin amacı efsanevi hazine One Piece'i bulup, Korsanlar Kralı olmaktır. Lakabı Hasır Şapkalı Luffy (Straw Hat Luffy, Mugiwara no Rufi)'dir. Luffy Korsanları olarakta bilinen Hasır Şapka Korsanları'nın kaptanı ve bu tayfanın üç ana savaş gücünden biridir. Luffy, bir zamanlar Sabaody Takımadaları'na gelmiş ödülü 100.000.000 Beri'den fazla olan The Eleven Supernova'dan biridir. Luffy, 400.000.000 Beri'lik ödüller seride gösterilen en büyük ödüler sahiptir. Dünya Hükümeti, Luffy'nin hareketlerini Yonkoular'ın olayları kadar tehlikeli görmektedir. Ayrıca ödülü ve aile bağları nedeniyle kötü bir üne sahiptir. Ayrıca Luffy, geleceğin en tehlikeli korsanı olarak görülmektedir.
[Resim: luffy.png]


Roronoa Zoro:
Roronoa Zoro (Roronoa Zolo) şimdi korsan olmuş, eski bir ödül avcısıdır. One Piece Serisi'nin ana karakterlerinden biridir. Hasır Şapka Korsanları'na katılan ikinci kişidir ve kaptanı Luffy'i defalarca zor durumlardan kurtarmıştır. Lakabı Korsan Avcısı Zoro (Pirater Hunter Zoro, Kaizoku Gari no Zolo)'dur. İleri düzeyde bir kılıç ustasıdır. Zoro hayranları tarafından geminin ikinci kaptanı olarak etiketlenmiştir, hatta gerçek kaptanın o olduğunu söyleyenler bile vardır. Zoro, bir zamanlar Sabaody Takımadaları'na gelmiş The Eleven Supernova'dan biridir. Killer'la beraber bu grupta kaptan olmayan ve Şeytan Meyvesi yemeyen (Killer ve Urouge'un yemediği göz önüne alındığında) üçüncü kişidir. Ödülü 120.000.000 Beri'dir.
[Resim: Zoro2.png]

Nami: Nami Hasır Şapka Korsanları'nın rotacısıdır. Tayfaya üçüncü katılan üyedir. Mecburi ayrılıktan sonra Arlong Park Arc'ın da tekrar tayfaya dönmüştür.
[Resim: sexy-nami.jpg]


Usopp:
Usopp (Usoppu) Hasır Şapka Korsanları'nın keskin nişancısıdır. Ayrıca Hasır Şapka Korsanları'nın yalancısıdır. Tayfaya dördüncü olarak katılmıştır. Water 7 Arc.'ın da ayrıldıktan sonra Post Enies Lobby Story Arc.'ın da geri dönmüştür.
[Resim: Usopp.png]


Sanji:
Sanji Hasır Şapka Korsanları'nın aşçısıdır. Lakabı Black-Leg Kuro-Ashi(Kuro-Ashi)'dir. Tayfaya beşinci katılan üyedir.
[Resim: 20091204135210Sanji.jpg]

Tony Tony Chopper: Tony Tony Chopper (Tonī Tonī Choppā) Hasır Şapka Korsanları'nın doktorudur. Chooper Hito Hito no Mi yemiş ve insan özellikleri kazanmış bir ren geyiğidir. Davul Adası'ndan tayfaya katılmıştır. Tayfaya altıncı olarak katılmıştır.
[Resim: 373695-166827-tonytony-chopper_super.jpg]

Nico Robin: Nico Robin (Niko Robin) Hasır Şapka Korsanları'nın arkeoloğudur. Gizli suç örgütü Baroque Works'ten tayfaya katılmıştır. Mürettebata katılan yedinci kişidir. Water 7 Arc.'ın da tayfadan ayrılmış Enies Lobby Story Arc.'ın da ise geri dönmüştür.
[Resim: Nico-robin1.jpg]

Franky: Franky (Furankī) Hasır Şapka Korsanları'nın gemi marangozudur. 34 yaşında bir sayborgdur ve eski Franky Family adlı grubun lideridir. Franky seride gösterilen iki sayborgdan biridir. Gerçek adı Cutty Flam (Kati Furamu)'dır. Ancak Iceburg Franky'den gerçek adını gizlemesini istemiştir. Her ne kadar Franky ve adamları başta Hasır Şapka Korsanları'yla düşman olsalarda daha sonra birleşip müttefik bir güç oluşturmuşlardır. Franky'nin Hasır Şapka Korsanları'na katılmasını Franky Family istemiştir. Tayfaya sekizinci olarak katımıştır. Franky eskiden düşman olupta sonradan tayfaya katılan ikinci kişidir (Diğeri Nico Robin).
[Resim: franky.jpg]

Brook: Brook (Burukku) Hasır Şapka Korsanları'nın müzisyenidir. Yomi Yomi no Mi meyvesini yiyip yeni bir hayat kazanmıştır. Ölümsüzdür. Tayfaya dokuzuncu olarak katılmıştır. Ayrıca gemide Zoro'dan sonra ikinci kılıç ustasıdır. Brook Luffy'nin uzun yolculuğunun başından beri istediği müzisyendir.
Brook eski Rumbar Korsanları'nın ikinci kaptanıdır. Asıl kaptan olan Yorki'nin hastalıktan ölmesi üzerine kaptanlık pozisyonunu devralmıştır. Brook tayfa ölmeden önce bir Tone Dial'a Laboon için söyledikleri son şarkıyı kaydetmiştir. Brook Rumbar Korsanları'ndan sağ kalan tek kişidir. Ayrıca bundan önce adı açıklanmayan bir krallığın savaş konvoyunu yönetmiştir.
[Resim: brook.png]

#2
Tanıtım çok iyi bir de fan club açın Istiyorum

#3
Fan club var olmaz olur mu hiç buyrun bekleriz. Istiyorum
[Resim: LGvBP.png]
[Resim: 15s9esp.jpg]

#4
Tanıtım çok güzel olmuş,eline sağlık. =)
[Resim: gwqd2.gif]


#5
Paylaşım İçin Teşekürler elinize Sağlık

#6
Canım sıkıldıkça baştan izleme başlıyorum. D: Harika bir seri tanıtım için teşekkürler.

#7
Aslen psikolojik, dram gibi türleri sevmeme rağmen en sevdiğim seridir One Piece. Kelimeler anlatmay yetmez...

#8
Güzel Tanıtım Istiyorum
[Resim: signature-1.jpg]


    One Piece (Tanıtım)
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi