Facebook'ta Paylaş
Tweetle
Google Plus'ta Paylaş

Mizuki Nana

  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • Beğen
1
Konuyu Beğen
2
#1 Heart 
[Resim: mizuki-nana-09.jpg]

Nana Mizuki (Japonca: 水樹 奈々 - Mizuki Nana, doğum adıyla 近藤 奈々 - Kondou Nana) popüler bir Japon şarkıcı, şarkı yazarı ve ses sanatçısıdır. 21 Ocak 1980 yılında Japonya'nın Ehime Bölgesi'ndeki Niihama kentinde doğmuştur. Doğduğu kentte büyüyen Mizuki enka şarkıcısı olarak yetiştirilmiştir. Ses sanatçısı olarak ilk çıkışını 1998'de yapmıştır; ama ilk çıkış teklisi "Omoi", King Records şirketiyle 6 Aralık 2000'de piyasaya çıkmıştır. Bir yıl sonra ilk çıkış albümü "Supersonic Girl" 5 Aralık 2001'de sürülmüştür.
Yıllar geçtikçe Mizuki alçakgönüllü başarısını "Innocent Starter" adlı teklisiyle devam ettirdi. Bu teklisi Top 10 Oricon tekliler listesinde 9 numarada yer aldı. Oricon şirketi Japonya'daki müzik endüstrisi üzerine en önemli istatistik ve bilgi şirketidir ve Oricon listesine girmek Mizuki için onun ilk başarısıdır. Bu zamandan sonra Mizuki'nin parçaları Japonya'da hep listelerin üstlerinde yer aldı ve ülkede en popüler şarkıcılardan biri oldu. Bunun dışında oldukça çok seiyu olarak çalışmıştır, farklı yerlerde 130'dan fazla seslendirme yapmıştır. 3 Haziran 2009'da albümü "Ultimate Diamond" haftalık Oricon albümler listesinde 1 numaraya çıkmış ve daha sonradan Japonya'da listelerin en üstlerinde yer alan sanatçılardan biri olmuştur. Mizuki, 1968'den beri yapılan haftalık Oricon albümler listesinde en üst sıraya çıkan ilk seiyu olma özelliğini taşır.


Vikipedi'den alıntıdır.

Mizuki Nana - MyAnimeList

Mizuki Nana - Anime Nesw Network

Mizuki Nana - Vikipedi

#2
Ben Mizuki Nana'yı ilk Shugo Chara'daki Hoshina ya da Earl and Fairy'deki Lydia karakterleriyle tanıdım şarkıları da çok güzel seslendirme konusunda da iyi ben başarılı buluyorum Tastey
[Resim: tumblr_mlfhozq5ev1r5gkxho1_400.gif]


#3
Bu kadın hem Alois Trancy'i hem de Hyuuga Hinata'yı seslendiriyor. Bir de Rosari toVampire'ın Mokası var.
Müthiş bir kadın X3X3
[Resim: 1zogfw1.jpg]


    Mizuki Nana
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi