Anket Başlığı: Yararı Oldumu ?
Bu ankette oy kullanma yetkiniz yok.
Yararlı
50.00%
1 50.00%
Eh İşte
50.00%
1 50.00%
Gereksiz
0%
0 0%
Katılımcı sayısı: 2 100%
* Siz bu anket için oy kullanmışsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Facebook'ta Paylaş
Tweetle
Google Plus'ta Paylaş

Marshall D. Teach

  • Derecelendirme: 5/5 - 3 oy
  • Beğen
3
Konuyu Beğen
3
#1
[size=medium]Marshall D. Teach[/size]

Lakabıyla Karasakal ya da tam ismiyle Marshal D. Teach Eskiden Beyazsakal Korsanları'nın bir üyesi olan bir korsan. Beyazsakal Korsanları'ndan ayrılıp kendi korsan tayfasını kurdu, bknz: Karasakal Korsanları. Teach, yani Karasakal aynı zamanda kısa süre öncesine kadar bir Shichibukai idi. Teach hayali Korsanlar Kralı olmak olan ve zafere giden yolda her yola baş vurabilecek tehlikeli bir adamdır.

[Resim: Marshall_D_Teach.jpg]

Görünüşü
Teach, lakabından da anlaşılacağı gibi, siyah bir bıyığa ve kirli sakala sahiptir. İri yapılıdır.

Kişiliği
Teach efsanevi hareketleri ile daima dikkat çeken bir karakterdir. en efsanevi sahnelerinden birisi aşağıda dialog olarak verilmiştir:

Beyazsakal Tayfası Yılları ve Ayrılışı

Teach köklü, eski bir korsandır, bunu Beyazsakal'ın seneler önce Gol D. Roger ile konuşurken konu D.'lerden açıldığında Teach'den bahsetmesinden çıkarabiliriz. Teach, Beyazsakal'ın ana gemisinden bir tayfa idi. Bu onu tehlikeli biri yapardı ancak onca sene tayfa içerisinde sessizce gizlenmeyi başardı ve başına hiç ödül konmadı. Ancak bu Teach'in Şeytan Meyvesi yemeden önce güçsüz bir adam olmuş olduğu anlamına gelmez, bu konuda kesin bir bilgimiz yok. Ancak Shanks, Beyazsakal ile görüşmeye gittiğinde suratındaki yarayı gösterir ve Teach'in yaptığı bu yaranın sızladığını söyler, Teach'in güçlü olduğundan bahseder. Bu yaranın, Teach şeytan meyvesini yedikten önce mi sonra mı olduğuna dair kesin bir bilgi yoktur. Shanks, Beyazsakal'a Ace'i Teach'in peşinden göndermekle Ace'i tehlikeye attığını söyler. Teach'in Beyazsakal Korsanları'ndan ayrılışı ise kendi pis işleri nedeniyle olmuştur. Demir kuralı, yani Beyazsakal tayfasının tek yasasını çiğnemesiyle; tayfadan birini öldürmesiyle birlikte peşinde olduğu şeytan meyvesini de alarak tayfadan ayrılmıştır. Teach'in öldürdüğü adam Beyazsakal Korsanları'nın 4. Bölük Komutanı Thatch idi. Teach, Thatch'i öldürüp onun yemek üzere olduğu Şeytan Meyvesini çalmıştır.

Shichibukai Oluşu ve Ace ile Dövüşü
Acevsteach
Ace'in alev gücü Teach'in karanlığına karşı
TrapspringerAdded by Trapspringer
Crocodile Luffy tarafından yenildikten sonra Shichibukailikten çıkarıldı. Yeni bir Shichibukai seçilmesi için kalan 6 Shichibukai ve Denizciler toplanıyordu. Bu toplantı Karasakal Korsanları'nın ilk ortaya çıkışı ve Marshall D. Teach'in Beyazsakal tayfasından ayrıldıktan sonra gizlenme döneminden çıktığı olaydır. Teach bu toplantıya Shichibukai olarak kendisin önermesi için 5 kişilik tayfasının bir üyesi olan Lafitte'yi gönderir. Konsey, Teach'e bir şans verir, Shichibukai olması için kendisini önemli bir şey yaparak ispatlaması gerekmektedir.
Teach'in yoluna devam etmesi için Shichibukai konumuna gelmesi gerekiyordu... Bir süre için. Bunun için de uzun zamandır onun izini süren ve sonunda onun karşısına çıkan Ace iyi bir fırsat olurdu. Teach, Ace ile yaptığı dövüşü zorlansa da kazandı ve Ace'i Denizcilere teslim ederek kendisini ispatlamış oldu ve kendisini dünyaya tanıttı. Arıtk korsanlar için caydırıcı bir adamdı ve bu onun Shichibukai olmasını sağladı. Bu dövüş sırasında Teach'in Ace'e anlattığına göre o asla gerçekten bir Beyazsakal Korsanları tayfası olmamıştı, onun o gemide barınmasının tek sebebi hayallerine ulaşmasında iyi bir basamak olacak olmasıydı. Onun istediği seneler önce bir kitapta görüp kafasına koyduğu Yami Yami No Mi meyvesi idi, ki Beyazsakal'ın gemisindeyken bu meyveye ulaşmak daha kolay olacaktı. Nihayet Thatch bu meyveyi bulduğunda onunda tayfadan ayrılıp hayallerine yürüme vakti gelmişti. Karasakal, Ace ile dövüştükten sonra Impel Down'a yol almıştır.

[Resim: 180px-Acevsteach.jpg]

Imepl Down Olayı ve Marineford Savaşı, Beyazsakal'ın Ölümü
Teach, Ace'i Denizciler'e teslim ettikten sonra Beyazsakal Korsanları'nın 2. Bölük Komutanı, aynı zamanda da Korsanlar Kralı Gol D. Roger'ın oğlu olan Ace hakkında idam kararı çıktı. Bunu engellemek isteyen Beyazsakal, Denizci Başkarargahına gelerek Marineford Savaşı'nı başlatmıştır. Karasakal da bu savaşta önemli rol oynamıştır. Magellan'ın Ace'i idama götürdüğü sırada Impel Down'da olan Teach bu hapishanede kalan 6. seviye suçluları, yani en tehlikelerini serbest bırakarak bunlardan San Juan Wolf, Basco Shot, Catarina Devon ve Abalo Pizarro'yu ayrıca da Impel Down başgardiyanı Shiryuu'yu tayfasına eklemiştir. Magellan'ın zehrine maruz kalan Karasakal ve tayfasını o sırada baş gardiyan rütbesinde olan Shiryuu panzehir vererek kurtarmıştır.
Bunu yaptıktan sonra Marineford Savaşı'nı basan Teach, durumu gören Sengoku'ya Shichibukai olmasının tek nedeninin Impel Down'a rahatça girebilmek olduğunu söyler. Teach'in savaşı basmasındaki amaç, hedefi çok büyüktür. Teach, Beyazsakal'la dövüşe başlar ancak dünyanın en güçlü adamını adil bir şekilde yenmesi çok zordur, Beyazsakal her ne kadar yaralı olsa da, öyle ki kafasının yarısı Akainu tarafından eritilip yok edilmişti, Teach'i hemencecik alt eder. Teach durumu tartar ve Newgate'e geçmiş yıllarını hatırlatarak yalvarmaya başlar, "Baba beni öldürme, ben senin oğlunum." ancak bu yaptığı sadece hain bir duygu sömürüsüdür, Beyazsakal'ın bir anlık duraklamasından faydalanan Karasakal Korsanları, tüm üyeleri, silahlarıyla Beyazsakal'a saldırır ve bu dünyanın, son 22 yılın, en güçlü adamının sonu olur. Beyazsakal ölür ancak asla yere devrilmez, ölmesine rağmen dim dik ayakta kalakalır. Gol D. Roger'dan D. isminin anlamını öğrenen Newgate bu dövüşte D.'leri kastederek Teach'e şöyle der: "Sen onlardan biri değilsin." Newgate'in son sözleri ise Korsanlar Çağı'nı daha da ateşleyecek şekilde olur, ünlü korsan Beyazsakal son nefesinde şöyle bağırır: "One Piece gerçekten var!"

Teach'in tek amacı tabii ki Beyazsakal'ı öldürmek değildir(bundan bir kârı olmayacaksa böyle tehlikeli bir işe kalkacak bir tip değil zaten) . Teach şeytan meyvesinin gücünü kullanarak yaptığı bir şeytanlık ile Beyazsakal'ın şeytan meyvesi güçlerini kendine geçirir. Marco'nun dediği üzere normal bir insan eğer iki şeytan meyvesi yerse ölür ancak Karasakal normal bir insan olmadığı için bu iki gücü kontrol edebilmiştir.Teach in şeytan meyvesi sonsuz acıyı çekebilmektedir vede bu sayede şeytan meyvesi kullanıcılarının özünü absorbe edebilmektedir ,bunu dövüşleri sırasnda Ace karşıda kullanmış ve onu yenmiştir. Ancak Portgas D. Ace in ateş gücünü almamış fakat Beyaz sakalın Gura Gura No Mi gücü almıştır Karasakal Gura Gura No Mi gücü kazandığında ilk yaptığı Marineford binasını yerle bir etmek olur. Daha sonrasında ise Garp'a ve Sengoku'ya meydan okur ancak Shanks savaş alanına ulaştığında dövüşten vazgeçip tayfasıyla birlikte çekip gider.

Yeni Dünya'da Karasakal
Karasakal uzun yolculuğunun ardından Yeni Dünya'ya döndüğünde 11 Supernova'dan biri olan, Bonney Korsanları'nın kaptanı Jewelry Bonney'nin saldırısına uğrar ve onu kolayca ele geçirir. Karasakal başında 140.000.000 ödül olan Bonney'i onun tayfasından biri olabilecek güçte olmadığını söyleyerek küçümser. Denizcilerle anlaşma yapmış olan Teach, 11 Supernova'dan Jewelry Bonney'i denizcilere teslim edecek ve karşılık olarak bir savaş gemisi alacaktır. Karasakal ve tayfası rahat bir şekilde takası beklerken denizciler gelir ancak ters giden şey ise gemilerle birlikte Karasakal'ı yakalam için Amiral Akainu'da gelmiştir. Karasakal korsanları korkudan deliye dönerek tek saniyede bağlı haldeki Bonney'i orada bırakarak toz olurlar. Akainu ise Teach'in peşine düşmez ve Bonney'i alıp gider.

Ek Bilgi

Eiichiro Oda, Marshall D. Teach yani Karasakal'ı yaşamış ünlü bir korsan olan, ayrıca kendisinin de hayran olduğu bir kimse olan Karasakal'dan esinlenerek yaratmıştır.
[Resim: signature-1.jpg]

#2
Eline sağlık
[Resim: tumblr_mj2mqi9Sae1qfbz1so1_500.gif]
[Resim: tumblr_mnfmzgEQIf1rnt61eo1_r1_500.gif]

#3
(27.08.2013, Saat:15:10)Eyeshield Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eline sağlık

Önemli Değil X3
[Resim: signature-1.jpg]

#4
Bence son savaş Luffy vs Marshall D olacak. Teach filmi izlemek için uygulamayı buradan indirin apk


    Marshall D. Teach
İlginizi çekebilir:
  • Marshall D. Teach spoiler içerir
  • Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi