Facebook'ta Paylaş
Tweetle
Google Plus'ta Paylaş

Kokuriko-zaka Kara

  • Derecelendirme: 4.75/5 - 4 oy
  • Beğen
4
Konuyu Beğen
1
#1
[Resim: iUJbT.jpg]

Tanıtım

İngilizce İsmi : From Up On Poppy Hill
Japonca İsmi : コクリコ坂から
Türü : Film
Yayın Yılı : 16.07.2011
Stüdyo : Studio Ghibli
Etiketler : Lise Yılları, Tarihsel, Manga, Romantizm, Okul Hayatı, Shoujo
Kaynaklar : Allcinema, ANN, Official page (jp), Wiki (en), Wiki (jp), [more]
Reyting : 8.16
Tekrar İzlenme Reytingi : 8.33

Hikaye 1963 yılında Yokohama'da geçmektedir. Kokuriko malikanesi limana hakim bir tepede bulunuyordu. 16 yaşındaki bir kız, Umi, o evde yaşıyordu. Her sabah denize karşı bir işaret bayrağı dikiyordu. Bayrağın anlamı “güvenli seferler dilerim“di. 17 yaşındaki bir çocuk, Shun, bir romorkörle okula giderken her zaman bu bayrağı görüyordu.
Gelecek yıl yapılacak olan Tokyo Olimpiyatları için yapılan hazırlıklarda, insanlar eski olan her şeyi yok ediyor ve sadece yeni şeylerin görkemine inanıyorlardı. Bu sıralarda Yokohoma'da bir lisede küçük bir mücadele meydana geldi. Kültür kulubünün Quartier Latin lakaplı binası eskiydi ama aynı zamanda tarih ve hatıralarla doluydu. Yıkılmalı mıydı yoksa korunmalı mı? Bu olanların tam ortasında Umi ve Shun karşılaşırlar. Shun binanın korunmasını isteyen öğrencilere itiraz eder. Umi binanın güzel yanlarını ön plana çıkarmak için büyük çaplı bir temizlik yapılmasını önerir.
Gitgide birbirlerine yakınlaşırlar ancak aniden bir durumla karşılaşırlar. Kardeş olabilme ihtimalleri vardır. Buna rağmen gerçeklerden kaçmadan hayatlarına devam ederler. Daha sonra savaşın ortasında ve sonrasında, ebeveynlerinin nasıl tanıştıklarını, aşık olduklarını ve yaşadıklarını öğrenirler.
Tanıtım: AMT

İndirme Linkleri

720p 8-bit


720p 10-bit


1080p 10-bit [Softsub]
[Resim: DMkmQy.jpg]

#2
turbobit olsa iyi olur en önemli site turbobit


    Kokuriko-zaka Kara
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi