Facebook'ta Paylaş
Tweetle
Google Plus'ta Paylaş

Kino no Tabi

  • Derecelendirme: 4.8/5 - 5 oy
  • Beğen
5
Konuyu Beğen
0
#1
[Resim: 14415l.jpg]

Bölüm : 13 - 2 Film ve 1 tane Özel Bölüm
Tür :Aksiyon, Macera, Yaşamın İçinden


KONU TANITIMI

Kino, genç bir gezgindir. Motosikleti Hermes ile sohbet ede ede, ülkeden ülkeye dolaşmaktadır. Her ülkede sadece 3 gün kalıp, oradaki insanların yaşamlarını, kültürlerini, alışkanlıklarını, hayat tarzlarını...vb gözlemlemektedirler. Kino ve Hermes seyahatlerinde neler görecekler? Tanışdıkları insanlar, onlarda nasıl izler bırakacak? Tanıtım (AGT)

Karakterler ve Seslendirmenler

Kino - Maeda, Ai
[Resim: 1934691114.jpg]

Hermes - Aigase, Ryuji
[Resim: 40465.jpg]


Açılış Şarkısı

"All the Way" - Mikuni Shimokawa


Kapanış Şarkısı

"The Beautiful World" - Ai MaedaKişisel Yorum kısmına gelirsek, ülkeleri gezen bu gezginimiz her gittiği yerde 3 gün kalmasına karşın bu 3 gün içerisinde çeşit çeşit olaylarla karşılaşıyor. Bu gezdiği yerlerde ki tecrübelerini izlerken bazen ahlaki sorunları bazen kültür çatışmaları gibi dolaylı yada dolaysız günümüzde var olan toplumsal problemleri bile görebiliriz.

Seriyi izlerken yaşananları görüp empati yapınca bazen karamsarlığa bağlandığı düşünülse de bölüm bittiğinde o halden eser kalmıyor. Kahramanımız, Kino olaylara bakış açısıyla çeşitli çözümler üreterek umut ışığı yaratabiliyor.

Bölümleri genelde yavaş ve düşünceli geçse de içine çeken bir havası var -ki kendi içinde sanatsal bir yönü ve zekice tasarlanmış sahneleriyle koltuğunuza yapışıp ekran başından ayrılamayabilirsiniz.

Kino no Tabi, serisini herkesin seveceği garantisini veremem. Belli bir kitleye hitap eden bir seridir izlerken kan, şiddet, okul yaşantıları içerisindeki alevere dalevereler yada Dünya'yı kurtamarlar gibi über shounen kesitlerini bulamazsınız. İzlerken sorgulayacağınız, düşüneceğiniz bir seri.

İzleyecek olan arkadaşlara iyi seyirler ve herhangi bir şey için geri bildirimleriniz varsa söyleyebilirsiniz.
[Resim: LGvBP.png]
[Resim: 15s9esp.jpg]


    Kino no Tabi
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi