Facebook'ta Paylaş
Tweetle
Google Plus'ta Paylaş

Kedici Mangakanın Kedili Mangası

  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • Beğen
1
Konuyu Beğen
4
#1
Kedici Mangakanın Kedili Mangası Olur


Katagiri-kun Chi Ni Neko Ga Iru
Neko to Futari no Kamakura Techou
O-Neko Doushin Torimono
Neko Supe (Bazı mangakaların kedilerle ilgili hikayeleri yer alıyor.)
Bu manga isimlerinde en çok gözünüze çarpan kelime hangisi? Neko değil mi? Bu mangaların tek ortak yönü sadece isimleri de değil. Mangakaları da aynı kişi. Keito Yoshikawa.


[Resim: keito-yoshikawa.jpg]
Neko Supe – Katagiri-kun Chi Ni Neko Ga IruNeko to Futari no Kamakura Techou

Keito Yoshikawa’nın mangalarının çevirilerine ulaşmak maalesef çok zor. Ancak mangaların isimlerine bakarak içeriklerini azıcık da olsa tahmin etmek zor olmasa gerek. Evet bu mangaların hepsinde kedilerin başrolde ya da önemli rollerde olduğunu söyleyebiliriz. Mangakanın mangaları sadece bunlardan ibaret değil tabii. Fakat diğer mangalarına baktığımızda da manganın bir yerinde veya cilt kapaklarında kedilere rastlamak mümkün. Buna örnek olarak Soushiki Tantei Mozu (Funeral Detective Mozu) isimli mangasının cilt kapağını gösterebiliriz. Başroldeki dedektif olması muhtemel adamımızın boynundaki şey bir atkı değil görüldüğü üzere.


[Resim: keito-yoshikawa.jpg]

Peki Keito Yoshikawa’nın bu kedi sevdası nereden geliyor? Neden mangalarında kediler ön planda? Bunun sebebi Yoshikawa’nın tam dört kediye sahip olması ve evinin hatta hayatının büyük bir bölümünü onlarla paylaşması. Bu durumda mangalarında kedilerden bahsetmesi, bazı mangalarını onlardan ilham alarak oluşturması pek de şaşılası bir şey olmasa gerek. Evinin her köşesinde, yemeğinde pay ve hak sahibi olan, işlerine bile karışan bu kedileri bazıları can sıkıcı bulabilir ancak Yoshikawa’nın öyle düşünmediği çok açık. Twitter‘da sık sık sevimli ve pofuduk kedilerinin fotoğraflarını paylaşmasından bu rahatlıkla anlaşılabilir. İşte o fotoğraflardan birkaçı:


[Resim: keito-yoshikawa.jpg][Resim: keito-yoshikawa.jpg][Resim: keito-yoshikawa.jpg][Resim: keito-yoshikawa.jpg][Resim: keito-yoshikawa.jpg][Resim: keito-yoshikawa.jpg]

Not: Manga ka hakkında bir şey bulamadım... Özür dilerim!Shy
Kaynak: Anime Fantastica
[Resim: y2QOML.jpg]

Don't be stupid...Don't forget!
Everybody LIES...

#2
Çok güzel hazırlamışsın eline sağlık Istiyorum Özellikle kedi fotoğraflarından; klavye yanından patisini fareye doğru uzatana bittim Nosebleed Diğer fotolarda da çok tatlı çıkmışlar X3 Teşekkürler Tastey
[Resim: Ayz14X.gif]

#3
Kawaiiiii X3 ...
Ellerine sağlık, gerçekten çok hoş bir paylaşım olmuş .Tastey
[Resim: pEf37s5.gif]#4
Paylaşım için teşekkürler
[Resim: gif11.gif]

#5
Cidden çok sevimliler ya, baktıkça eğleniyorum X3
[Resim: Ayz14X.gif]


    Kedici Mangakanın Kedili Mangası
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi