Facebook'ta Paylaş
Tweetle
Google Plus'ta Paylaş

Katekyo Hitman Reborn (Tanıtım)

  • Derecelendirme: 4.8/5 - 5 oy
  • Beğen
5
Konuyu Beğen
4
#1
[Resim: katekyo-hitman-reborn-episode-64.jpg]


Genel bilgiler

Adı: Katekyo Hitman Reborn

Tür: Aksiyon, Komedi, Macera,Okul

Bölüm sayısı: 203

Kategori: TV serisi


Tanıtım

Sawada “Tsuna” yani Tsunayoshi, her konudaki beceriksizliğini saymazsak 14 yaşında oldukça sıradan bir öğrencidir. Ancak Tsuna’nın hayatı, kendisini eğitmek için İtalya’dan gelen Reborn ile karşılaşınca oldukça sıradışı bir hal alır. İlk başta sıradan bir bebek sandığı Reborn, Tsuna’ya, kendisinin "Vongola IX"un, onu İtalya’nın en büyük mafya ailelerinden biri olan Vongola’nın 10. nesil patronu olarak eğitmek amacıyla yollandığını açıklar ve olaylar böyle başlar. Tsuna, Reborn’a inanmasa da Reborn, Tsuna’yı “Dying Will Bullet” adı verilen cesaret kurşunu içeren bir silahla vurunca Tsuna, platonik aşkı Kyoka’ya olan aşkını söylemek için içinde inanılmaz bir güç bulur ve deliler gibi üstünde sadece iç çamaşırıyla sokaklarda koşmaya başlar.
Yavaş yavaş Tsuna’ya bir mafya ailesi kurmaya başlayan Reborn’un, Tsuna için bir çok sürprizi vardır.


Karakter Tanıtımları

Tsunayoshi (Tsuna) Sawada: Gelecekte Vongola ailesinin patronu olmak üzere yetiştirilen 14 yaşında bir otaokul öğrencisidir.Tsuna'yı bu duruma sokan şey ise Vongola ailesinin uzun yıllar önce Japonya'ya gelmiş ilk patronunun torunun-torununun-torunun torunu olmasından dolayıdır.Diğer önemli nedense patronluk pozisyonu için seçilmiş diğer kişilerin ölmüş olmasıdır.Tsuna,hiçbir şeyi beceremeyen normalde hayatı başarısızlık ve yenilgilerle dolu bir çocuktur.Ancak Reborn onu bulup eğitmeye başladığında işler değişmeye başlar.

[Resim: tssunaaaa.jpg]

Reborn: Reborn, bebek suretine sahip bir kiralık katil,bir arcobalenodur.Vongola ailesinin şimdiki patronu tarafından Tsuna'yı eğitmek üzere yollanmıştır.Vongola IX'un en güvenilir adamıdır.Sert ve acımasız öğretme yöntemleriyle Tsuna'yı çileden çıkarsa da geleceğin patronu ile arasındaki bağ oldukça kuvvetlidir.
[Resim: reborn.jpg]

Hayato Gokudera: 14 yaşında bir transfer öğrenci, aynı zamandaTsuna'nın sınıf arkadaşıdır.Daha önce İtalya'da eğitim görmüş olan Hayato bir dinamit uzmanıdır.Ağzından düşürmediği sigarasıyla yaktığı, üzerinde taşıyabileceğinden daha fazlasını tuttuğu dinamitlerini kullanarak patlamalar yaratır.
[Resim: ggoku.jpg]

Takeshi Yamamoto: Tsuna'nın sınıf arkadaşıdır.Okulda baseball konusunda çok başarılı bir yıldızdır.Reborn'un gelişinde kısa bir süre sonra Tsuna'nın yaşadığı değişimin yarattığı bir durum yüzünden Tsuna ile arkadaş oluyor.Reborn'un dikkatini çeken Takeshi,Tsuna'nın ailesinin bir üyesi olmak için seçiliyor.Takeshi öncelikle aileye kabul edilmeye değer olup olmadığını kanıtlamak için Reborn tarafından kendisinin bir tür oyun sandığı tehlikeli durumlara sokuluyor.Takeshi testler ve eğitimi sırasında da olayları bir tür oyun olarak görme huyundan ya da öyle görüyormuş gibi yapmaktan vazgeçmiyor.
[Resim: yama.jpg]

Ryohei Sasagawa: Kyoko'nun ağabeyi.Boks takıntılı.Her zamn canlı,her zaman ateşli,mücadele için yanıp tutuşan biri bu yüzden Reborn tarafından Tsuna'nın ailesine dahil ediliyor.Reborn ve beraberindekilerle girdikleri tehlikeli ve garip durumlar karşısında sürekli heyecanlanıyor ve olayın bir parçası olmaktan zevk alıyor.Ruhunda yanan ateş neredeyse hiç sönmüyor.
[Resim: sasa.jpg]

Kyoya Hibari: Okulun disiplin komitesinin lideridir.Fazlasıyla sert bir mizaca sahip olan Kyoya inanılmaz dövüş yetenekleri yüzünden Reborn tarafından aileye dahil edilliyor.Çoğunlukla yalnız olmayı tercih eden Kyoya'nın en nefret ettiği şey okuldaki düzenin bozulması veya okula zarar verilmesidir. Sıklıkla onu uyandıran,fazla konuşan ya da sadece sinirine dokunan insanları öldürmekle tehdit edecek kadar da kaprislidir.İnce bir sadakat ve düşünce yapısı var.
[Resim: hibari.jpg]

Mukuro Rokudo: Çok tehlikeli suçlara bulaşıp İtalyan hapishanesinden kaçmış, 15 yaşında oldukça zeki biridir. Tsuna'nın grubuyla çok iyi anlaşamaz ama sonradan Tsuna liderliğindeki Vongola ailesine katılıyor.Genellikle kafasına göre takılır ve lideri olduğu başka bir grubu daha vardır.Çok yetenekli bir illüzyonisttir.Kendine fazlasıyla güvenir.
[Resim: rokudomukuro.jpg]

Lambo: Bovino ailesinin 5 yaşındaki, kendini suikastçi sanan çocuklarıdır.İtalya' dan Reborn' u öldürüp ailesinin başına geçmek için kaçar.Aslında çok beceriksiz, baş belasının tekidir ve sürekli ağlar.
[Resim: lamboo.jpg]

#2
güzel serilerden biri daha :D yeni basladım izlemeye ama sevdiklerimin arasına girdi daha 15. bölümden :D
[Resim: DMkmQy.jpg]

#3
İlk başlarda tanıtım cartıyla curtuyla geçtiği için biraz sıkıcı olabiliyor ama ileride fena açılıyor. Atesligozler
[Resim: LGvBP.png]
[Resim: 15s9esp.jpg]

#4
süperdi, ilk 50 bölümde dişinizi sıkın, arkasından değerini anlayacaksınız hele serinin sondan önceki 2-3 bölümü süperdi!Onfire

#5
Güzel seridir. Denildiği gibi en azından bir 30 bölüm dişinizi sıkmanız gerekir. Animesi 200 küsür bölüm sürmesine rağmen mangası 409 bölüm sürmüştür. Animesini bitirip tadı damağında kalanlar için mangasını tavsiye ederim.


    Katekyo Hitman Reborn (Tanıtım)
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi