Facebook'ta Paylaş
Tweetle
Google Plus'ta Paylaş

Hiromu Arakawa’nın Bir Mangası Daha Anime Oluyor

  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • Beğen
0
Konuyu Beğen
3
#1
FMA’nın Mangakası Hiromu Arakawa’nın Bir Mangası Daha Anime Oluyor

İlk önce Fullmetal Alchemist, sonrasında Gin no Saji. Bu mangaların tek ortak özellikleri Hiromu Arakawa elinden çıkmış olmaları değil. Aynı zamanda ikisinin de animeleştirilmiş olması. Şimdi bunlara bir üçüncüsü daha ekleniyor ve Hiromu Arakawa tarafından manga uyarlaması yapılan; Yoshiki Tanaka’nın romanı Arslan Senki (The Heroic Legend of Arslan) anime oluyor.

[Resim: arslan-senki.jpg]

Universal tarafından tanıtım videosu yayımlanmaya başlayan uyarlamanın web saysası da açılmış durumda; ancak ne web sayfasında ne de video da animenin hangi formatta yayımlanacağı belirtilmiş değil. Kodansha’ya ait Bessatsu Shounen Magazine’de geçtiğimiz ay “dünyayı sallayacak önemli bir duyuru”nun yapılacağı söylenmişti; ancak bu duyuruyla ilgili herhangi bir bilgi dergide yer almadı.


Arslan Senki’nin önceki manga uyarlaması Chisato Nakamura tarafından yapılmıştı ve biz her ne kadar animeye uyarlanacağını söylüyor olsak da romanın 1991 ve 1995 yılları arasında Kuzey Amerika’da Central Park Media (CPM) tarafından yayımlanmış; Hamatsu Mamoru tarafından yönetilmiş ve karakter tasarımı Kamimura Sachiko tarafından yapılmış ova formatında halihazırda 6 bölümlük animesi bulunmakta.


Arslan Senki’nin konusuna da kısaca değinirsek; hikaye bir ihanet sonucunda düşman yönetimine geçen Pers İmparatorluğu’nun gerçek prensi, Prens Arslan etrafında döner. Pers İmparatorluğu’nun kralı, Kral Andragoras ve güzel karısı düşman tarafından yakalanmıştır. Prens Arslan tüm bu olanlardan sonra tek başınadır ta ki kralın genç, yetenekli ve cesur askeri Daryoon’la tanışana kadar. Daryoon ne olursa olsun genç prensin güvenliğini sağlamakla görevlidir. Birlikte krallığı geri almanın yollarını ararlar ancak bu tek başlarına başabilecekleri bir şey değildir. Bu uğurda taktik ve strateji ustası Lord Narsus ve yoldaşını, okçu Elam’ı ikna etmeleri gereklidir. Maceraları boyunca bir çok sır açığa çıkacaktır ve Arslan yeni arkadaşlarıyla ve eski müttefikleriyle krallığı geri almak uğruna yavaş yavaş güçlü bir ordu kurmaya başlayacaktır.

Önümüzdeki günlerde animeyle alakalı bilgiler netleşecektir. Yoshiki Tanaka tarafından yazılmış roman serisi Arslan Senki’nin ikinci diyebileceğimiz anime adaptasyonu, Hiromu Arakawa elinden çıkma karakterlerle bakalım bu sefer nasıl olacak?


Kaynak:AnimeFantastica

#2
Bilgilendirdiğin için Teşekkürler X3

Umarım yakın zamanda görürüz güncel halini Istiyorum
İmzaya tık tık

[Resim: orZvER.jpg]

[Resim: l7EPzQ.jpg]


#3
(08.11.2014, Saat:15:31)eXt Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bilgilendirdiğin için Teşekkürler X3

Umarım yakın zamanda görürüz güncel halini Istiyorum
Ne demek Tastey

Edward ve Kimblee benzettim iki karakteri Istiyorum

#4
Paylaşım için Teşekkürler *-*
[Resim: gif11.gif]


    Hiromu Arakawa’nın Bir Mangası Daha Anime Oluyor
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi