Facebook'ta Paylaş
Tweetle
Google Plus'ta Paylaş

Google Ölümsüzlüğün Peşine Düştü!

  • Derecelendirme: 4/5 - 2 oy
  • Beğen
2
Konuyu Beğen
1
#1 Heart 
[Resim: 640x360xgoogle-olumsuzlugun-pesine-dustu...1VXqn.webp]

Google'ın uçuk teknolojik fikirler ve projelerle karşımıza çıkmasına alışkınız. Dünya üzerinde internetin kullanımını arttıracak uçan balonlar, kök hücrelerinden et üreterek hayvan kesiminin önüne geçme projesi, Google Gözlükleri, güneş enerjisi için devasa elektrik üretim istasyonları... Bu sefer Google'nin aklındaki proje şimdiye kadar gerçekleştirdiklerinin çok ötesinde bir proje: Google insanoğluna ölümsüzlük kazandırmak için kolları sıvadı.

Google geçtiğimiz günlerde kaynaklarını bu amaç için Calico adlı bir biyoteknoloji firmasının çalışmalarına adayacağını açıkladı. Calico'nun çalışma alanı ise yeryüzündeki insanların yaşam standartlarını iyileştirmek ve ölüm denilen olguyu ortadan kaldırmak.

Çalışmalarını uzun ölçekte yürüten Calico'nun bu işi gerçekleştirmesi için kesin bir tarih ve yöntem verilemese de firmanın Google'nin desteğini almış olması yaratıcı ve umut vaad eden özelliklere sahip olduğunu kanıtlıyor. Google desteğinin yanı sıra firmanın projeleri Apple başkanlarından Art Levinson tarafından yürütülecek. Art Levinson bu alana çok da yabancı değil; çünkü Levinson bir başka biyoteknoloji firması olan Genentech'in de başkanlarından.

Apple CEO'su Tim Cook, Art Levinson'un bu projeye başkanlık etmesinden de memnunluğunu dile getirmiş. Cook'a göre Levinson insanların ölmemeleri gerektiğini düşünen çılgın insanlardan biri ve bu projeyi yürütebilecek daha uygun biri yok. Cook ayrıca sonuçlar için sabırsızlandığını da sözlerine ekliyor.

Google'ın projeye teknoloji anlamında büyük desteği olabileceği kesin. Özellikle biyoteknoloji alanında ihtiyaç duyulan yüksek data işleme kapasitesi Google tarafından sağlanırsa projelerin tamamlanma süresi kısalabilir.

Kaynak : Tamindir

[Resim: DRyZgm.jpg]

#2
SMS takibi nedir? sms takip bir SMS mesajının teslimini ve/veya açılmasını takip etme işlemidir. Bu, özel bir izleme URL'si kullanılarak veya bir SMS mesajının alındığını doğrulayarak yapılabilir.


    Google Ölümsüzlüğün Peşine Düştü!
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi