Facebook'ta Paylaş
Tweetle
Google Plus'ta Paylaş

Google'ın İlginç Özellikleri

  • Derecelendirme: 4.8/5 - 5 oy
  • Beğen
5
Konuyu Beğen
9
#1
[Resim: Google.jpg]
Google’ın hiç bilmediğiniz bu özelliklerini denediğinizde hem çok şaşıracaksınız hemde çok eğleneceksiniz. İşte Google’ın birbirinden ilginç 8 özelliği.(Benim çok garibime gitti, ve bence aşırı eğlenceli denemek. Umarım sizde beğenirsiniz. )

1-) Do A Barrel Roll: Arama yaparken bir savaş uçağında gibi hissetmek ister misiniz? “do a barrel roll” yazdığınızda arama sayfasının döndüğünü göreceksiniz

2-) En yalnız sayı hangisi ::Google’a zor sorular sormaktan çekinmeyin. mesela “What is the loneliest number” (en yalnız sayı hangisi) yazdığınız zaman Google’ın hesap makinesi, size “1″ cevabını verecek.
Askew, gravity, recursion ve diğerleri

3-) Askew: Google’da “Askew” yada “tilt” aramalarını yaptığınız zaman, sayfanın biraz yana yattığını fark edeceksiniz.

4-) Google gravity: “Google gravity” yazın ve “Kendimi şanslı hissediyorum” düğmesine basın.Sayfadaki tüm öğelerin yerçekimine kapılıp düştüğünü göreceksiniz. İsterseniz fareniz yoluyla bu yığınla oynayabilirsiniz.

5-) Recursion: “Kendini sonsuz olarak tekrar etme” anlamında olan bu sözcüğü arattığınızda, Google size aynı aramayı yapmanızı öneriyor.

6-) Chuck Norris nerede: “Where is Chuck Norris?” yazarak aramasını yaptığınız zaman sizi http://www.nochucknorris.com/ sitesine yönlendirilerek “Google Chuck Norris’i aramayacak, çünkü siz Chuck Norris’i bulamazsınız, o sizi bulur.” mesajıyla karşılaşışıyorsunuz.

7-) Pig Latin Google: http://www.google.com/webhp?hl=xx-piglatin adresinden bozuk latince kullanan Google’a erişebilmek mümkün. Bu adresten ise Google’ı Latince, Korsan ve Klingon dillerinde yapılandırmanız da mümkün.

8- ) Ve Son Olarak Google’nin servislerinden birisi olan Youtube‘de video izlerken ileri – geri – üst -alt tuşlarına hızlıca basarak yılan oyunu oynayabilmek mümkün


ALINTIDIR.
[Resim: scaled.php?server=839&filename=allenwalk...es=landing]

#2
1 ve 3 numara iyimiş :D
[Resim: DMkmQy.jpg]

#3
En iyisi 4 bence.Kırdım hepsiniSecret-laugh Diğerleride fena değilmişAhh
[Resim: gwqd2.gif]


#4
bide bu özellikler chrome veya mozilla gibi html 5 destekli taryıcılarda çalıştıgınıda belirtseydin iyi olurdu adam tutar şimdi ie ile sayfayı açar hangi la nerde düşüyodu bunlar die terlesmesin sonra

#5
eğlenceli Istiyorum
galatasaray

#6
*askew* yaptım düzeltemiyorum NAN. Ciddi

#7
Güzel ve Eğlenceli Eline Saşğlık X3

Özellikle 1 ve 4 Tastey
[Resim: tumblr_mj2mqi9Sae1qfbz1so1_500.gif]
[Resim: tumblr_mnfmzgEQIf1rnt61eo1_r1_500.gif]

#8
Yandex De Uğraşıyor :D

#9
9"kendimi şanslı hisediyorum") hiç bişey yazmadan kendimi şanslı hisediyorum deyince googlenin eskiden yaptığı etkinlikler özel günler ve doğum günü olanların google yazısını gösterio Confident kısaca google hurdalığını Shy


Ek Dosyalar Ekran Görüntüleri
   

#10
1-3 iyiydi ama 1 çok iyiydi Onfire
[Resim: tumblr_m6wxns0KIA1raifc8o1_500.gif]


    Google'ın İlginç Özellikleri
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi