Facebook'ta Paylaş
Tweetle
Google Plus'ta Paylaş

Fairy Tail (Tanıtım)

  • Derecelendirme: 4.8/5 - 5 oy
  • Beğen
5
Konuyu Beğen
1
#1
[Resim: fairytail2009.jpg]

Genel Bilgiler

Adı: Fairy Tail

Bölümler: 72+

Kategori: TV Serisi

Tür:
Büyü, Fantastik, Komedi, Macera

Yılı: 2009

Tanıtım


Genç bir büyücü olan Lucy’nin hayali, Fairy Tail loncasına katılmaktır. Seyahati sırasında Natsu adında genç bir adamla karşılaşır. Natsu’ya hayallerini anlatır ve yoluna devam eder. Ancak bir süre sonra Lucy, birtakım adamlar tarafından köle olarak satılması için yakalanır. Fakat Natsu ortaya çıkar ve Lucy’i kurtarır. Natsu çok güçlü bir ateş büyücüsü ve Fairy Tail loncasının bir üyesidir. Natsu, Lucy’e Fairy Tail’e katılmasını teklif eder. Böylece Natsu ve Lucy bir takım olurlar ve loncanın verdiği görevlere beraber katılırlar.


Hikaye

Genel olarak çeşitli eyaletlerde bulunan büyücü loncaları arasında geçen maceraları konu alır. Fairy Tail de bu loncaların en güçlülerinden biridir.
Genç bir büyücü kız olan Lucy’nin hayali, Fairy Tail Loncası’na katılabilmektir. Bir gün yolculuğu sırasında uğradığı bir şehirde, Igneel diye birini arayan Natsu adında bir başka büyücü ile karşılaşır. Lucy, ona yemek ısmarlar ve bu hayalini anlatır. Bundan kısa süre sonra, Lucy, köle olarak satılmak üzere, Fairy Tail’in Salamander adlı bir üyesi olduğunu söyleyerek kendisini kandıran bir adam tarafından yakalanır. Götürülmek üzereyken, Fairy Tail’in bir üyesi ve asıl Salamander denen kişi olan Natsu tarafından kurtarılır. Natsu, Lucy’e Fairy Tail’e katılmak istiyorsa kendisiyle gelmesini söyler. Lucy, loncaya katıldıktan sonra ikisi bir takım olur. Böylece, onların maceraları ve Fairy Tail için yaptıkları görevler başlar.
Büyücü Dünyasında en zirvede on kişiden oluşan ve Yönetim ile görevli Büyücü Konseyi yer alır. Konsey, büyücü dünyasının düzenini sağlar, ayrıca suç işleyen büyücüleri de yargılarlar. Onların hemen ardından lonca efendileri gelir. Lonca efendilerinin görevi, loncalarındaki büyücüleri bir arada tutmak ve Konsey kararlarını onlara iletmektir.
Fairy Tail’de tam bir karakter cümbüşü vardır. Hikaye ilerledikçe hem ana hem yan karakterlerin hikayeleri, geçmişleri ortaya çıkar ki, bunlar muhteşem maceralar eşliğinde anlatılır.


Karakterler


Natsu: Fairy Tail loncasının en güçlü üyelerinden biridir bir ejderha tarafından büyütülmüştür ve ateşi kullanrak her türlü büyüyü yapabilir Lucy ile tanıştıktan sonra yepyeni görevlere atılır...
[Resim: natsu-pictures.jpg]

Lucy: Hikayenin ilk karakterlerinden biridir genç güzel bir Stellar Spirit büyücüsüdür başka dünyalardan sözleşmeli olduğu yaratıkları kullanarak düşmanlarına saldırabilir. Fairy Tail büyü loncasına Natsu ile tanıştıktan sonra üye olur...
[Resim: 28177.jpg]


Happy:
Natsu'nun şirin kedisidir oldukça güçlü olan bu kedi aynı zamanda konuşma yeteneğinede sahiptir. Evet kelimesine "Aye." demesiyle ünlüdür balığı çok sever ve uçabilir birkaç defa Natsu ve Lucy'nin hayatını kurtarmıştır...
[Resim: Fairy_Tail___Happy_by_TGNx.jpg]

Gray Fullbuster: 18 yaşındadır. Çoğu kez kıyafetlerini giymeyi unutup iç çamaşırı ile dolaşır. Natsu ile sürekli tartışıp kavga ederler. Buz büyüleri kullanır, buzu istediği şekle sokabilir.
[Resim: 784px-Grays_Fairy_Tail_Mark.jpg]

Erza Scarlet:
19 yaşında, çok güçlü, Fairy Tail’deki herkesin korktuğu S-Sınıfı bir büyücüdür. Ciddi, ağırbaşlı ve tehditkârdır. Natsu ve Gray, sürekli tartışır ama Erza’nın yanında süt dökmüş kediye dönerler. Erza’nın büyüsü şövalye tipidir. Çeşitli tipte zırhlar ve silahlar, kılıçlar kullanır. Lakabı Titania’dır.
[Resim: erzascarlet1280.png]

#2
Güzel tanıtım olmuş, elinize sağlık.

[Resim: gintoki.png]


    Fairy Tail (Tanıtım)
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi