Facebook'ta Paylaş
Tweetle
Google Plus'ta Paylaş

Devil May Cry

  • Derecelendirme: 5/5 - 3 oy
  • Beğen
3
Konuyu Beğen
1
#1
[Resim: ev6e6g.jpg]

Diğer Adları: デビル メイ クライ
Tür: Aksiyon, Şeytanlar, Fantastik
Bölüm Sayısı: 12
Yıl: 2007
Açılış: D.M.C. - Rungran
Kapanış: I'll Be Your Home - Rin Oikawa

Konu: Capcom'un popüler PlayStation II oyunu olan Devil May Cry'dan uyarlanan anime; bir iblis avcısı olan Dante'nin, maceralarını anlatır. Şeytan bir babadan (Sparda) ve insan bir anneden (Eva) doğan Dante, kendi bürosu olan "Devil May Cry"da, Morisson'un kendisine getirdiği işlerle hayatını sürdürmektedir. İlk bölümde Patty adındaki büyük bir mirasın varisi olan küçük bir kız çocuğunu korumakla görevlendirilir.

Anime'de, Trish ve Lady gibi bazı oyundan karakterlerde görünmektedir.

Karakterler:

Dante
Seslendiren:Morikawa, Toshiyuki
[Resim: 231b0z.jpg]

Animenin baş karakteri kendileri, espri anlayışına sahip, karizmatiktir. Yukarıdada söylediğim gibi Yarı insan-Yarı şeytandır. Devil May Cry adlı bürosu vardır. Kendisine getirilen görevleri yapar. Çift silah kullanır. Ayrıca bir de uzun Rebellion adında kılıcı var. Kılıcını gitar kılıfında taşıyor. Şeytanları öldürürken genelde onlarla dalga geçer. Çilekli dondurmaya ve pizzaya düşkündür. - Genellikle iş için çağrıldığında, para alamaz. Çünkü her yeri mahveder. Bu yüzden de bir sürü borcu vardır. ^^ -

Patty Lowell
Seslendiren:Fukuen, Misato
[Resim: 2uj165x.jpg]

Dante ile, Dante Patty'i korumakla görevlenince tanışırlar. Daha sonra Patty sürekli Dante'nin bürosunda durmaya başlar. Tatlı ve şeker şeyleri sevdiği için bazen Dante'nin bürosunu kurdeleler ve peluş ayılarla dekore eder. - çok saçma bir hale getirir büroyu -.- - Romantik dizileri falan çok seviyor.

Trish
Seslendiren:Tanaka, Atsuko
[Resim: fynxbt.jpg]

Trish Dante'nin ölen annesi ile büyük benzerlikler taşır. - Hatta Dante'nin masasının üzerinde annesinin bir resmi vardır. Ama Patty bunu Trish sanmıştır.- Şeytani doğası sonucu olarak, çeşitli olağanüstü yeteneklere sahip, insanüstü bir güç ve yıldırım gibi. Animede tek başına çalışmak için gitti ama bazen dante ile çalışmak için geri geliyor. Danteyle benzer olarak çift silah kullanır.

Lady
Seslendiren:Orikasa, Fumiko
[Resim: 48wn.jpg]

Gerçek adı, babasının verdiği Mary'dir. Fakat annesi ölünce bu isimden vazgeçiyor. Dante ismini sorduğunda söylemeyi reddedince, Dante ona Lady demiştir. Farklı göz renklerine sahiptir. Lady, nerdeyse bir silah uzmanıdır. Yakın savaşlarda ise son derece akrobatiktir. En güçlü silahı ise Kalina-Ann, MANPADS'a benzer özelleştirilmiş bir füze atardır. Normalde yalnız çalışıyor ama bazen işler için Dante'yi çağırıyor.

Müzikleri çok güzel, karakterler de çok güzel ve iyi -Dante çok karizmatik *-*-, Espri olması açısından sadece aksiyon değil aksiyon ile karışık komedi var ki bu animeyi daha iyi yapıyor ^^, aksiyon sahnelerinin çok iyi olması bu animeyi izlenir hale getiriyor.
Kötü yanı ise bölüm sayısı az, biraz daha uzataymışlar iyi olurdu. :ciddi: - Biraz daha izlerdim Dante'yi ^^ -
İzleyin derim, sıkılmadan bir çırpıda bitirirsiniz.
[Resim: 35lteoo.gif]
HADDEESSSS *^*


#2
Güzel ve etkileyici serilerden birisi izlerken baya keyif aldım ve herkese de tavsiye ederim sıkılmadan izliceğinizi düşünüyorum Tanıtım için de Arigatoo :D
[Resim: anime-cat-girl-kawaii-neko-Favim.com-234422.gif]


    Devil May Cry
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi