Facebook'ta Paylaş
Tweetle
Google Plus'ta Paylaş

Death Note[Tanıtım]

• Derecelendirme: 5/5 - 4 oy
  • Beğen
4
Konuyu Beğen
9
[Resim: hxm51.jpg]

TÜR: Aksiyon-Macera-Gizem-Polisiye

KONU : Yagami Light, üniversite giriş sınavlarına hazırlanan bir lise son sınıf öğrencisidir.
Light (Raito), Japonya'nın belki de en yetenekli ve zeki öğrencisi olmasına rağmen, yaşadığı dünya ona tat vermemektedir.
Her gün gittikçe artan suç oranı ve adalet sisteminin çökmüşlüğü, onun için bu dünyayı daha da anlamsız ve çürümüş kılmaktadır. Bu yüzden de, hiç bir şeyde anlam görmemektedir.

Light, bu buhranlarını kendi içinde yaşarken, ders sırasında bir defterin gökten düştüğünü görür. Okul çıkışı elinde olmadan defterin düştüğü yere yönelir. Defterin üstünde "Death Note"(Ölüm Defteri) yazmaktadır. Defteri yerden alıp incelediğinde hiç de inanacağı şeylerle karşılaşmaz.
"Bu deftere ismi yazılan insan ölecektir."
Nedenini kendi bile bilmeden, defteri alıp evine döner. Evde haberleri izlerken, bir adamın bir anaokulundaki öğrencileri ve öğretmenleri rehin aldığını izler. Defterin gerçekliğini test etmek için rehin alan adamın adını deftere yazar. Ve 40 saniye sonra adam ölür.Defterin gerçekliği karşısında şaşkına dönen Light, kendi ideal dünyasını yaratmak için diğer suçlulara yönelecektir. Ama ya dünya onun varlığını öğrenip peşine dünyanın en iyi dedektifi L'i takarsa?

ONLİNE İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

KARAKTERLER:

Yagami Light:Başrölümüz.Defteri bulan ve kullanmaya çalışan zeki kişi.
[Resim: hxmh4.jpg]

L: Yagami Light'ın peşine takılan Dünyanın en büyük dedektifi.Hal ve Hareketleri ile tam bir fenomen.[Resim: hxmht.jpg]

Amane Misa: Şimdilik Sadece Fotoğrafını vermekte yarar var :)
[Resim: hxml1.jpg]

Ve Macera başlar.İzlemenizi ŞİDDETLE tavsiye ediyorum.Death Note'i izledikten sonra şunu düşünmeye başladım.
Animeler 2'ye ayrılır.Death Note ve Diğerleri.Şuan Oha dediniz biliyorum ama izledikten sonra göreceksiniz.
İyi seyirler.
[Resim: tumblr_mj2mqi9Sae1qfbz1so1_500.gif]
[Resim: tumblr_mnfmzgEQIf1rnt61eo1_r1_500.gif]

Benim Tavsiyemle izleyen varmı yoksa İzlemişmiydiniz X3

Ben Senin Tavsiyenle İzledim :) Neden Hep Sonu Ya Anlamsız Yada Kötü Bitiyor :S 2 Anime Bitirdim :D (Sukitte İi Na Yo , Death Note ) 2 Sindede Bu Şey var

En sevdiğim Karakter : Amane Misa X3 İLE 1.L

Spoiler:
2. L yok zaten Salim Near O :D

(10.02.2013, Saat:19:04)EyeShield Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
Spoiler:
2. L yok zaten Salim Near O :D

Hhahahah Hataya Bak Yagami Sonradan 2.L oluyor ya :D :D Oohoo Sen unutmuşsun :D

İyide Yagami L değil. O göstermelik :D

Ama 2. L Olarak Biliniyor :D Yani Near ile Konuşurken 2.L deniyor :S (L = LİGHT YAGAMİ :D

Dostum çook yanlış anlamışsın Yagami sadece göstermelik çünkü İnsanlar L(Ryuzaki) öldüğünü bilmiyor.

Bu yüzden Yagami bundan faydalanıp L yaşıyormuş gibi soruşturmaya devam ederek kendi menfaatlerini
kolaylaştırıyor.

Yinede 2. L :D İşte :D

Tamam Salim 2. L Ciddi

Death Note[Tanıtım]
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi