Facebook'ta Paylaş
Tweetle
Google Plus'ta Paylaş

Byousoku 5 Centimeter [Türkçe Anime İndir]

  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • Beğen
1
Konuyu Beğen
99
#1 Heart 
Anime Adı: Byousoku 5 Centimeter
Diğer Adları: 5 Centimeters per Second, Five Centimeters Per Second, Byousoku 5 Centimeter - a chain of short stories about their distance, 5 Centimetres Per Second, 5 cm per second, 秒速5センチメートル

[Resim: tumblr_nc9kkiUK3p1qc5rbmo1_r1_250.gif]


Tür: Hayattan Kesit, Romantik, Dram
Bölüm Sayısı: 3
Kategori: Movie
Yapımcı: ADV FilmsL, Bandai EntertainmentL, CoMix Wave Films, DiscotekL
Yayın Tarihi: 11 Şubat 2007 - 3 Mart 2007
Yönetmen & Senaryo: Makoto Shinkai
Müzik: Tenmon
Süre: 1 saat 3 dk.


Konu:
Seçilmiş Kiraz Çiçekleri
Diğer arkadaşlarından belki de biraz daha farklıydı Tohno ve Akari. Daha ilkokul çağlarında iken birbirlerine aşık olmuşlardı. Arkadaşlarının alaylarını umursamayan ve hep birlikte olmak isteyen iki aşıktır onlar. Birlikteyken zamanın durduğunu, sanki hep birlikte olmuşlar ve olacaklarmış gibi hissetmekteydiler. Ama ortaokula geçerken farklı kentlere ve okullara gitmek zorunda kalmışlardı.

Kozmonot
Sumida, Tohno' yu ilk gördüğünden beri onun hep farklı olduğunu düşünmüştü. Kendisine karşı hep kibardı. Sumida onunla olmak istiyordu, ona aşıktı. Ancak onunla zaman geçirdikçe anlayacağı ise onun hep kibar olduğu ama ondan aslında hep çok uzakta olduğuydu. Bu aşk hep tek taraflı olacaktı.

Saniyede 5 Santimetre
Zaman geçtikçe Tohno ve Akari birbirlerinden iyice uzaklaşmışlardı. Ama içlerinde biliyorlardı. Onca yıla rağmen birbirlerini hiç unutmamışlardı. Kendi hayatları ve eşleri olmalarına rağmen. Yaşamları, işleri aslında boşa geçen zamanlar gibiydi. Tekrar karşılaşmak istiyorlardı.

Üç kısa öykünün anlatılıyor animede. Üçü de dramatik ve romantik. Hep birlikte olmak isterken gitgide birbirlerinden uzaklaşan iki kişinin hikayesi anlatılıyor. Ta ilkokul zamanlarından başlayıp üniversite ertesi yetişkin oldukları zamanı kapsayan uzun bir dilimi anlatılıyor. Geçen o uzun zamandaki belli kesitleri izleyip, iki karakterin ayrıldıkları halde birbirlerini unutmadıklarını anlıyoruz. Film boyunca daha çok izlediğimiz erkek karakter Tohno ile ilk farkediyoruz bu duyguları ama anlıyoruz ki Akari de farklı hissetmemektedir. Ancak bu hislerden o kadar zaman geçse de tam emin olamamışlar gibi. Zira iki karakterin de başka sevgililer bulduğunu görüyoruz ama mutlu olmadıkları da aşikâr. Biraz da mutsuz,başarısız evliliklerden bahsedilmek istenmiş. Modern zaman evlilikleri diyebiliriz; yalnız olmak istemeyen ama istediklerini elde edemeyen eşler. Tabii böyle olunca da üzüntüyü daha çok yaşayan o yan karakterleri görüyoruz. Yani esas dram aslında bu yan karakterlerde.


Proje Alıntı: YeppudaaMOVİE'Yİ ONLİNE İZLE

***İndirme Linkleri(1/1)***Tek Part - 300MB
Uptobox

[Resim: tumblr_m6wxns0KIA1raifc8o1_500.gif]

#2
İzleyeli bayağı bi oldu.Çok hoş seriydi, özellikle çizimleri çok hoşuma gitmişti Tastey
[Resim: tumblr_mj2mqi9Sae1qfbz1so1_500.gif]
[Resim: tumblr_mnfmzgEQIf1rnt61eo1_r1_500.gif]

#3
Arigatooo minnaa , yeppudaya da çeviri için teşekkürrrrr X3

#4
Arigatou gozaimasu.

#5
Teşekkürler Tastey

#6
Teşekkürler

#7
güzel anime

teşekkurler

#8
Elinize saglik

#9
Teşekkürler. Geç kaldım ama izlicem!

#10
[/size]güzele benziyor


    Byousoku 5 Centimeter [Türkçe Anime İndir]
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi