Facebook'ta Paylaş
Tweetle
Google Plus'ta Paylaş

Broken Blade Türkçe Altyazılı Fansub indir

  • Derecelendirme: 5/5 - 4 oy
  • Beğen
4
Konuyu Beğen
3
#1
Broken Blade Türkçe Altyazılı Fansub indir
[Resim: broken-blade-457243.jpg]

Tür: Film Serisi
Bölüm Sayısı: 6
Kategori: Aksiyon, Askeri, Macera, Mecha
Çeviri: Exile Falcon
Kontrol / Redakte: Magic_Lord
Kodlama: Bonjour
Tanıtım: Hikaye petrolün olmadığı bir dünyada, Cruzon kıtasında geçer. Cruzon'da yüzyıllardır insanlar özel bir yetenek ile doğmaktadır. Onlar bu yeteneğe Büyü Gücü adını vermiştir. Bu yetenek insanların Kuvartz mineralini kontrol edebilmesini, bükebilmesini sağlamaktadır. Dünyada hiçbir enerji kaynağı kalmadığı için insanlık üzerinde kontrol gücü olan tek şeye, Kuvartz'a dayalı bir yaşam sürmektedir. Makineler, arabalar, silahlar ve daha nice savaş araçları. Tüm teknoloji Kuvartz'a bağımlıdır. İnsanlar Kuvartz'ı işleyerek yarattıkları yapay dokuları, makinelerin ve araçların içlerine yerleştirerek Büyü Gücü ile çalıştırabilmekte, hareket ettirebilmektedir. Yani binevi her şey manueldir.

Rygart Arrow dıştan herkesle aynı görünen 25 yaşındaki bir çiftçidir. Ama onu diğerlerinden farklı kılan bir şey vardır. Kuvartz'ı hiçbir şekilde kontrol edememektedir. Yani Büyü Gücü yoktur. Bu yüzden Rygart sürekli etrafındakiler tarafından dışlanarak ve dalga geçilerek büyür. Oğlu için çok üzülen babası Rygart'ı -hiçbir makineyi kontrol edemeyecek olsa bile- askeri okula yazdırır. Rygart burada onu olduğu gibi kabul eden 3 arkadaşla tanışacaktır. Hodr, Sigyn ve Zess. Rygart tüm zamanını bu arkadaşlarıyla geçirmeye başlar ve kısa süre içerisinde Bela Mıktanısı Dörtlüsü olarak tanınırlar. Rygart Büyü Gücü olmamasına rağmen okulda başarılı olur ve iki rütbe yükselir. Ama parasal problemleri yüzünden okuldan ayrılmak zorunda kalır ve kardeşiyle birlikte çiftçi olarak yaşamaya başlar.

Babası öldükten bir yıl sonra, Rygart'a, eski arkadaşı Hodr'dan bir mektup gelir. Artık Krisnan kralı olan Hodr bir an önce başkente gelmesini istemektedir. Rygart bunun bir arkadaş buluşması olacağını düşünerek hiç beklemeden başkent Binonten'e doğru yola çıkar. Ama oraya vardığında bulacağı şeyler umduklarından çok farklı olacaktır. Cruzon'un belki de en güçlü olan ülkesi Athens ile Krisnan arasında savaş çıkmıştır. Ve abisi Athens kumandanı olan Zess, Krisnan'a karşı yani Hodr ve eski arkadaşlarına karşı da savaşmaya başlamıştır. Rygart henüz duyduklarının şokunu atlatamamışken Hodr ona daha şaşırtıcı bir şey gösterir. Antik çağlardan kalma, şimdikilerden tamamen farklı inşaa edilmiş bir robot. Ama hala çalıştırılabilir durumda olmasına rağmen hiç kimseye tepki vermiyor ve hareket etmiyordur. Hodr, Rygart'tan bu robotu çalıştırmayı denemesini ister. Robot şaşırtıcı bir şekilde daha önce hiçbir makineyi kullanamamış olan Rygart'a tepki verir ve harekete geçer. Rygart neler olduğunu anlayamadan kendini savaşın ortasında bulur.

Şimdi Rygart eski arkadaşı Zess'le yüzleşmek zorunda kalacak ve belki de ülkesinin kaderini kökten değiştirecek bir savaşta önemli bir rol oynayacaktır...


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

FansubNotu : Broken Blade, aynı Kara no Kyoukai gibi bir film serisidir. Toplam 6 filmden oluşacaktır. Her film yaklaşık 50 dakika olur diye tahmin ediyorum. Tv'de yayınlanmadığı için yalnızca dvd ve bluray ripleri var ki bu da hiç beklemeden size en kaliteli sürümü sunabiliriz demek. Bu seriyi hem 720p hem de 1080p olarak sizlere su
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Klasör Linkleri
[Resim: tumblr_mqq0frejmy1sn361vo1_500.gif]

#2
Paylaşım İçin Teşekürler elinize Sağlık
[Resim: bvbbt.gif]

#3
Linkler nerde?Atesligozler

#4
Çeviri için teşekkürler
[Resim: giphy.gif]


    Broken Blade Türkçe Altyazılı Fansub indir
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi