Facebook'ta Paylaş
Tweetle
Google Plus'ta Paylaş

Bleach Geniş Kapsamlı Tanıtım

  • Derecelendirme: 4.8/5 - 5 oy
  • Beğen
5
Konuyu Beğen
1
#1
[Resim: bleach2.jpg]

Kategori: TV Serisi
Tür: Aksiyon, Dövüş, Doğaüstü Güçler
Bölüm Sayısı: 338+
Yayım Tarihi: 5/10/2004
Tanıtım:Shinigamiler, yani ölüm tanrıları, ruhsal güçlerini kullanabilen özel insanlardır. Bir shinigaminin dünyadaki görevi kötü ruhları temizlemek ve iyi ruhları cennete göndermektir...

Kurosaki Ichigo,15 yaşında bir lise öğrencisidir. Onu diğer insanlardan farklı kılan özelliği ruhları görüp konuşabilmesidir. Bir sabah, arkadaşı olan bir hayaleti ziyaret ederken korkunç bir ruhla karşılaşır ve kovalanmaya başlarlar. Ancak ortaya gizemli, karalara bürünmüş bir kız çıkar ve elindeki kılıçla(zampaktoyla) kötü ruhu yok edip kendi de kayıplara karışır.

Ichigo, o akşam sabah olanları düşünürken camından içeri aynı kız girer. Kızın gelişinin tek sebebi yakınlarda kötü bir ruhun varlığını hissetmesidir, ama Ichigo'nun kendisini görebildiğini fark ettiğinde ona kendisinin bir shinigami olduğunu söyler ve ruhlar hakkında bilgi verir. Onlar konuşurken alt kattan gürültüler gelir ve gidip baktıklarında dev bir ruhun duvarı parçalayıp Ichigo'nun kız kardeşini yakalamış olduğunu görürler.

Bunun üzerine çok sinirlenen Ichigo, ruha patavatsızca kafa tutar, ancak shinigami Ichigo'ya gelecek olan darbeyi kendi üzerine alır. Aldığı yarayla savaşamayacak hale gelen shinigami, Ichigo’ya bir öneri sunar, ailesini korumak için ona kendi shinigami güçlerini aktaracaktır. Ichigo bunu kabul eder, ancak beklenmedik bir şey olur. Ichigo'nun ruh enerjisi o kadar güçlüdür ki, shinigaminin bütün güçlerini emmekle kalmaz, zampaktosu korkunç bir boyuta ulaşır. O kız gününün yarısını vermek ister ama Ichigo hepsini alır. Kızın şaşkın bakışları altında kötü ruhu kolayca yok eden Ichigo'nun hayatı artık tamamen değişmiştir...

Bleach'te shinigamiler Soul Society denen dünyada yaşarlar.
http://img392.imageshack.us/img392/8010/...etyky9.jpg

Karakterler

Ichigo Kurosaki
[Resim: Anime_Bleach_Resimleri_2.jpg]
15 yaşında, turuncu saçlı bir lise öğrencisidir. Hayaletleri görebilme ve onlara dokunabilme yeteneğine sahiptir. Çok agresif bir yapısı vardır, çoğu insan yüzünden korkmaktadır. Ichigo küçükken annesini kaybetmiştir. Annesinin ölümünden kendini sorumlu tutar ama Shinigami olduktan sonra annesini öldüren bir Hollow(Kötü Ruh) olduğunu öğrenir ve Shinigamilik görevini uzatmak ister.
Herhangi bir resmi shinigami rütbesi taşımamasına rağmen Ichigo’nun kabiliyetleri, seçkin bir shinigami kaptanının seviyesinde dövüşebilecek kadar büyüktür. Aizen ve Urahara'ya göre Ichigo’nun en şaşırtıcı yeteneği onun gelişme hızıdır: gelişmiş tekniklerin temel kontrolünü kavramak bir başkası için haftalar veya aylar alabilecekken onun için sadece günler alır. Örneğin, zanpakutōsunun son salım(ban kai)ını, Urahara’nın icat ettiği özel bir yöntemin yardımıyla üç günde öğrendi. Normal bir shinigami için aynı oranda başarı, yüzlerce yıllık dövüş deneyimi ve ilave özel eğitim için en az on yıl gerektirir. Ayrıca, Yoruichi’den eğitim alırken anlık adımlarda yani flaş adımlarda ustalaşır.
Bankai gerçekleştirildikten sonra Ichigo'nun görünümü
[Resim: 2424-bleach-ichigo-hollow-mask-wallpaper...tomity.jpg]

Ichigo'nun iç Hollow u
[Resim: images?q=tbn:ANd9GcRm-SY6BUbtvwSFKZloXbk...Ai5tvmScxg]

Ichigo'nun Hollow formu
[Resim: 1194591086_kurosaki_ichigo.jpg]

Rukia Kuchiki
Bleach’te en önemli karakterlerden biridir. Rukia Jūshirō Ukitake emri altındaki 13. Bölükte bir shinigamidir. Normal bir lise öğrencisi olan Ichigo Kurosaki ile tanışır ve olaylar dizisi ile Ichigo, Rukia'nın güçlerini alır. Daha sonra mecburiyetten Ichigo'nun evinde kalmak ve shinigami görevini Ichigo'ya devretmek zorunda kalır. Tōshirō Hitsugaya’nun son zamanlarda yerine geçmesine rağmen Shonen Jump dergisinin anketlerinde devamlı olarak ikinci seçilen en popüler Bleach karakteridir.

Bir kadın shinigamidir. Güçleri geri gelene kadar Ichigo’ya Shinigamiliği öğretmektedir. Düşünmeden hareket etmez. Evlat edinilmiştir çok kaba biridir. Yaklaşık 100 yaşında hatta daha büyük olduğu gösterilmiştir. SS’den normal yaşama geldiğinde yabancılık çeker çoğu şeyi bilmez. SS’de Edo Devri hâkimdir ve modern Tokyo'nun gelişmiş yaşam şekline başlarda uyum sağlayamamıştır. Örneğin meyve suyu kutusunu açmada bile başarısız olmuştur. Çizimleri kötüdür, Ichigo çizimlerine hakaret ettiğinde Ichigo'ya vurur. Kaba biri olmasına rağmen gerektiğinde yaşından dolayı bilgece tavırlarda bulunur. Yumurta ve salatalığı ve en çok tavşanları sever. Ichigo'ya bir olayı anlatırken genelde resim çizerek bunları anlatmaya çalışır. Ichigoya güçlerini vermesi ve dünyada uzun süre kaldığı için Ölüm cezasına çarptırılmıştır. Ichigo onu kurtarmak için harekete geçmiştir.
[Resim: bleach_rukia0448.jpg]

Orihime Inoue
[Resim: bleach_orihime0023.jpg?=123]
3 yıl önce abisini kaybeden tatlı ve masum kişiliği olan bir kızdır. Abisi öldükten sonra yalnız yaşamaya başlar. En yakın arkadaşı Tatsuki her zaman onu korumaktadır. Ichigo’nun sınıf arkadaşıdır ve ondan kendisine geçen ruh enerjisi sayesinde bazı güçleri oluşmuştur. Ayame,Baigon,Hinagiku,Lily,Shuno,Tsubaki onu koruyan, saldırı ve savunma yapan perileridir.Aynı zamanda iyileştirme gücüde vardır.Bariyer kurabilir ve kaldırabilir.Oldukça büyük güçlere sahiptir.Sınıfta akıllı biridir.Arkadaşlarını çok derinden sever ve savaş esnasında onlara elinden gelen yardımı yapar. Onların yaralarını iyileştirir. Ichigo’ya âşıktır ama Ichigo henüz bunu bilmemektedir.
Karakura şehrinde yaşamaktadır. Tite Kubo Orihime'nin yüz çiziminde çok zorlandığını ve çizimini Ichigo'ya göre uyarladığını 2004 yılındaki bir röportajında söylemiştir. 2001–2004 yılları arası Erre dergisinde Tite Kubo tarafından model olarak kullanılmıştır. Rukia’yı kurtarmaya gidenlerden biridir.
Orihime’nin güçleri kendini Shun Shun Rikka Shun Shun Rikka (Amberçiçeği Kalkanının Altı Çiçeği) olarak gösterir; altı peri benzeri yaratık hareket etmedikleri zaman saç tokalarının (altı taçyapraklı çiçek şeklinde iki toka, her bir peri için iki yaprak) içinde yaşarlar. Altı perinin çeşitli birleşimleri ile Orihime sonucu inkâr ederek reddetme veya çeşitli şekillerde olayları çözme, bozma gücüne sahip olur. Bu güç saldırı, savunma veya iyileştirme (birleşime göre değişir) için kullanılabilinir. Orihime’nin ruh hali, güçlerinin etkinliğini doğrudan etkileyebilir. Şüphe veya endişe gibi duygular onları zayıflatırken inanç onları güçlendirir.

Sado Chad Yasutora
[Resim: chad-bleach.jpg]
Ichigo’nun en iyi arkadaşlarından biridir. Çok güçlü bir yapısı vardır ama çok nazik ve iyi kalpli bir insandır. Yardım edebileceği herkesi korur, kollar. Rukia’yı kurtarmaya gidenlerden biridir.

Ishida Uryuu
[Resim: Ishida_Uryuu_Wallpaper_by_Senshimaru.jpg]
Bir Quincy’dir. Ichigo ile tanışana kadar shinigamilere karşı çok kötü duygular beslemektedir. El işlerine doğuştan bir yeteneği vardır. Çok mantıklı ve zekidir, dünyada kalan son Quincy’dir... Rukia’yı kurtarmaya gidenlerden biridir.

Kaptanlar

Takım 1

Kaptan: Yamamoto Genryuusai Shigekuni
[Resim: shigekuni-genryuusai-yamamoto-do-bleach-3.jpg]

Takım 2

Kaptan: Soi Fong
[Resim: bleach-222-subbed.jpg]
Teğmen: Marechiyo Oomaeda
[Resim: omaedahn6.jpg]

Takım 3

Kaptan: Ichimaru Gin
[Resim: Gin_Ichimaru_Wall_by_SpiritOnParole.jpg]
Teğmen: Kira Izuru
[Resim: images?q=tbn:ANd9GcQOc77rrZdjlhNEwdEGh_p...nidHVI8ewQ]

Takım 4

Kaptan: Unohana Restu
[Resim: 95434-bigthumbnail.jpg]
Teğmen: Isane Kotetsu
[Resim: isane.jpg]

Takım 5

Kaptan: Aizen Sôsuke
[Resim: aizen-sousuke-140277.jpeg]
Teğmen: Hinamori Momo
[Resim: Momo-H-bleach-momo-hinamori-10231082-1024-768.jpg]

Takım 6

Kaptan: Byakuya Kuchiki
6. Takım Kaptanıdır. Rukia'nın üvey abisidir. Bankaisi çok güçlüdür, kurallara çok bağlıdır.(Zaten başına ne geldiyse kurallar yüzünden geldi)
[Resim: Bleach-ByakuyaKuchiki.jpg]
Teğmen: Renji Abarai
Rukia'nın çocukluğundan beri en iyi arkadaşıdır. Çok kararlı ve kendine güvenen bir kişiliği vardır.6.Takımın Vice-Captain'ıdır yani teğmenidir.
Renji, görünüş itibariyle Bleach 'teki en sıra dışı karakterlerden biridir. Genellikle atkuyruğu yaptığı uzun kızıl saçları vardır ve üste bedeninin tümü kabile dövmesi ile kaplanmıştır. Bu dövmeleri nasıl edindiği bilinmemektedir fakat shinigami adayı olduğu ilk günden Byakuya Kuchiki tarafından hapsedildiği zamana kadar (bu sırada tüm sırtını kaplamaktadır) ne zaman bir başarı elde etse dövmeleri de artmaktadır.
[Resim: rasthug29-albums-bleach-picture90200-renji.jpg]

Takım 7

Kaptan: Komamura Sajin
[Resim: BleachKomamuraSajin7thDivisionCaptainBan...pakuto.jpg]

Takım 8

Kaptan: Kyouraku Shunsui
[Resim: kyouraku-shunsui-do-bleach-4.png]
Teğmen: Nanao Ise
[Resim: bleach_nanao0016.jpg?=123]

Takım 9

Kaptan: Tousen Kaname
[Resim: bleach__Tousen_Kaname_by_nominee84.jpg]
Teğmen: Hisagi Shyuuhei
[Resim: Hisagi_joins.jpg]

Takım 10

Kaptan: Hitsugaya Toushirou
10. takım kaptandır. Yardımcısı Rangiku Matsumoto'dur. Ichigo'dan sonra Bleach'teki ikinci popüler karakterdir( bende katılıyorum).Standartlarına göre Hitsugaya çok gençtir. Hitsugaya’nun zanpakutosu Hyorinmaru'dur. Su ve buz elementlerinde etkilidir.
[Resim: 1155236126_HitsugayaMOON.jpg]
Teğmen: Matsumoto Rangiku
[Resim: Matsumoto.png]

Takım 11

Kaptan: Zaraki Kenpachi
Zaraki Kenpachi; Bleach adlı animede 11. takım kaptanı, ölümsüz shinigami.
Zaraki Kenpachi dövüşmek için yaşar, bu nedenle takımı 13 takım içinde en savaşçı ve en güçlü olandır.
Kenpachi en güçlü, en çok öldüren anlamına gelir.
Zaraki, 13 squad kaptanı içinde zanpakutosunun bankai açılımını bilmeyen tek kaptandır ki, bankaiyi bilmeyeni kaptan yapmazlar. Ancak bu durum, Zaraki'nin ne kadar güçlü ve savaşçı olduğunu gösterir. O kadar güçlüdür ki aslında değil ban kaiye, zanpakutosuna ihtiyaç bile duymaz. Ancak Ichigo ile dövüştükten sonra zanpakutosunun adını sorar.
Bir de gözünde bir bant vardır, ama bu kör olduğundan değil, devasa gücünün bir kısmının emilmesi için tasarlanmıştır böylece rakipleriyle dövüşürken eşit konuma gelir.
[Resim: wallpaper_zaraki-kenpachi_bleach-43858.jpg]
Teğmen: Yachiru Kusajiji
[Resim: bleachyachiru0023xn9.png]

Takım 12

Kaptan: Kurotsuchi Mayuri
[Resim: 12thDivisionCaptainKurotsuchiMayuri.jpg]
Teğmen: Kurotsuchi Nemu
[Resim: images?q=tbn:ANd9GcQaKS_gI1R7rzSsxj2_cGY...KMAq__ROxA]

Takım 13

Kaptan: Jyuushiro Ukitate
[Resim: ukitake-juushiro-214739.jpg]
Teğmen: Kaien Shiba [öldü]
[Resim: 12171363695228full.png.pagespeed.ce.Kr-FKmQKJH.png]

Mini Sözlük

Artı: Artı, insanların öldükten sonra bedenlerinden çıkan ruhlarıdır. Soul Soceity'ye gitmeleri gerekmektedir.

Vaizardlar:
[Resim: vizard-large-316812.jpeg]
İç hollowlarını kontrol edebilen ve böylece güçlerini artıran bir grup En başta Ichigo’yu kendi gruplarına almak istiyorlar daha sonra Ichigo’ya iç Hollow unu yenmesi için eğitim veriyorlar

Üyeleri
Hacchi Hirako Shinji Muguruma Kensei
Sarugaki HiyoriYadoumaru Risa Mashiro Love(or Ravu,Rabu) Rose(or Rozu)

Hollow: Hollow, artıların kendi isteğiyle ya da başka bir Hollow tarafından yenildiğinde dönüştüğü canavardır. Artılar Hollow a dönüştüğünde Hollow onun bedenini kontrol eder ve başıboş artıları yer.

Shinigami: Shinigami, artıları hollowlardan koruyan ve soul Soceity’ye gönderen kişilerdir. Normal insanlar onları duyamaz ve göremez. Hollowları kılıçlarıyla keserek ruhlarını temizlerler

Quincy: Enerjiden oluşan silahlarıyla savaşmış olan bir klandır. Şinigamilere zıt olarak Quincy, dövüşmek için çevrelerinden enerji emerler. Hollowları öldürmeyen temizlenip Ruh Cemiyeti’ne girmesini sağlayan şinigami tekniğine karşın Quincy tekniği, hollow ruhunu tamamen yok eder. Bu metotta evrenin dengesini bozma eğilimi vardır çünkü Ruh Cemiyeti’ne giren ve çıkan ruhlar eşit kalmaz. Bu durum, hikâyeden 200 yıl önce şinigamileri, Quincy’yi yok etmek için seferberlik yapmaya sevk etti. Fakat geride en az iki Quincy kaldı.

Bount: Animeye özgü olan Bountlar yüksek ruhsal enerjileri ve özel güçleri olan bir insan klanıdır. Ölümsüzlüğü arayan şinigami bilim adamları tarafından kazara yapılmışlardır. Bountlar hayatta kalmak için insan ruhlarını tüketirler. Teorik olarak bir Bount bunu yaparak sonsuza kadar yaşayabilir. Bountların, “sadece ölülerin ruhunu tüketeceğiz” gibi katı bir kuralları olmasına rağmen, son bir grup, daha güçlü olabilmek için canlı insan ruhlarını emmeye başlamıştı. Her Bount dövüşürken kendine has yetenekleri olan bir “oyuncak bebek” kullanır. Her oyuncak bebek emsalsizdir ve sahibinin gücünün göstergesidir. Oyuncak bebek yok edilirse sahibi de yok edilmiş olur.

Yapay Ruh:Yapay ruhlar şinigamiler tarafından üretilmiştir. Hap şeklinde piyasaya sürülmüştür ve şinigamiyi gigainin içinden atmakta kullanılır. Ayrıca vücudundan ayrılmak istemeyen plusları tahliye etmek için de kullanılır. Sahibi dönene kadar girdikleri vücudu hareket ettirebilmeleri için önceden programlanmış kişilikleri vardır. Bu basit versiyona ek olarak, şinigami araştırmacıları tarafından üretilmiş ve onaylanmış bir dizi deneysel ruh vardır. Kaizō Konpaku (Değiştirilmiş ruh) olarak bilinen bu ruhlar, ruhsuz insan vücudunda kendilerini kullanırlar ve belirli bir özellik üzerinde (ör: hız veya kas gücü) gelişmişlerdir. Şinigamiler, ölü insanların bedenini dövüşmeye zorlamak etik olmadığından projeyi dağıtmaya ve bütün kaizō konpakuların yok edilmesine karar verdiler. Mangada sadece bir tane bulunmakla beraber animede, üç tane daha kaizō konpaku karakteri vardır.

Alıntıdır sadece resimler değiştirilmiştir

#2
Konu için çok teşekkürlerIstiyorum


    Bleach Geniş Kapsamlı Tanıtım
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi