Facebook'ta Paylaş
Tweetle
Google Plus'ta Paylaş

[Ay Savaşçısı / Sailor Moon] Türkçe Manga İndir

  • Derecelendirme: 4.55/5 - 11 oy
  • Beğen
11
Konuyu Beğen
245
#1 Heart 
Manga Adı: Sailor Moon (Ay Savaşçısı)
Japonca Adı: 美少女戦士セーラームーン 세일러문

[Resim: tumblr_n5nqwo21mD1rcd0w6o4_1280.jpg]


[Resim: tumblr_mb0d8xVrDT1rto52po1_500.gif]


[Resim: tumblr_n5nqt7rwoH1rcd0w6o8_500.jpg]


Tür: Komedi, Romantik, Okul, Shoujo, Doğaüstü Güçler, Drama, Fantastik, Macera, Gender-Bender
Cilt Sayısı: 19
Bölüm Sayısı: 85 (Ana hikaye + Kısa Hikaye)

Ana Hikaye: 1-10. ve 12-18. Ciltler
Kısa Hikayeler: 11. ve 19. Ciltler

Yazar & Çizer: Takeuchi Naoko
Yayın yılı: 1992


Konu:
Hikâye, bir zamanlar güneş sistemine yayılmış çeşitli krallıkların yeniden doğmuş koruyucularının şeytanî güçlerle savaşmalarını konu alan farklı serilerin bileşimidir. Sailor Senshi (İng: Sailor Soldiers) denen ana karakterler, ay ve gezegenler adına kadın kahramanlara dönüşen genç kızlardır. “Sailor” kelimesi Japonya’da yaygın olan kız okul üniformalarının stilinden gelir (Jp: sērā fuku, denizci kıyafeti). Hikayede kullanılan fantastik unsurlar ağırlıklı olarak semboliktir ve çoğu da mitoloji üzerine kurulmuştur.(15.09.2020, Saat:15:29)Suris Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sailor Moon mangasını bundan 13 sene önce çevirip birçok platformda paylaşmıştım fakat aradan çok uzun zaman geçtiği için farkettimki bu forumların birçoğu kapanmış ve erişilmez hale gelmiş. Ben de Sailor Moon Mangasının Türkçe çevirisine ait tanıtımımı tekrar yapmak ve güncel linkleri paylaşmak istedim.

Mangayı 11 Mart 2006 da Türkçe’ye çevirmeye başladım ve birçok siteye dur duraksız bir şekilde her hafta yeni bir chapter ekledim. Şimdiye kadar çevirdiğim chapter sayısı 64 (bazı bölüler a-b diye ayrılıyor), sayfa sayısı 2817’dir. Sailor Moon manga çevirisi toplamda 1875,4 KB yer tutmaktadır. 1 sene 6 ay 11 günde bitirmiş olduğum bu manga çevirisini umarım siz de keyifle okursunuz.

Bu çeviriyi desteklediğiniz için tekrar teşekkür ederim ^^

Sailor Moon Mangası (53 chapter) + Özel Bölümler (7 chapter) + 5 Süper Artbook için tıklayın: www.turkcesailormoonmanga.com


[Resim: tumblr_mhfemutStb1rrgac9o1_1280.jpg]

Ayrıntılı Bilgi:

Spoiler:
Orijinal manga 52 ciltin yanısıra 10 ayrı hikayeden oluşmuştur. İlk Nakayoshi' de yayımlanmaya başlamıştır.
Ay Savaşçısı mangasından önce, Naoko Takeuçi, Sailor Venus'ü konu alan Kod Adı: Sailor V'yi yayımlamıştır. Ne istediğini aklında planlamıştı. Naoko Takeuçi, kızlar hakkında hoş bir seri yapmak istiyordu ve editörü de onlara fuku giydirmesini söyledi. Sailor V'nin animeye uyarılma fikri önerildiğinde, konsept sedace Sailor V'nin baş kahraman olması şeklinde uyarlanmıştı.Sailor V mangası astronomi,astroloji,Yunan Mitolojisi,Roman Mitolojisi, Dört unsur, gençlik modası ve okul kızı tuhaflıkları gibi konuları içeriyordu.
Orijinal manga 52 ciltten yanısıra 10 ayrı hikayeden oluşmuştur.İlk Nakayoshi' de 1991'den 1995 tarihine kadar yayımlanmaya başlamıştır. 10 ayrı hikaye, Kodansha'nın Run Run kitabıyla dizi olarak yayımlanmıştır. Kodansha tüm yayınları düzenli bir şekilde yayımlamıştır.Tüm ciltler (10 ayrı hikaye ile birlikte) ilk baskı 1992'den 1997'ye kadar yayımlanmıştır.
Yenileme diye adlandırılan ikinci seri 2003 yılında, live action series gösterimdeyken yayımlanmıştır.Kodansha, yenilenen konuşma balonları ve resimlerle,düzenlemeler ve güncellemelerle dolu mangayı tekrar yayımlamıştır. Bu yayımlanan yeni manga, tamamen yeni bir cilt kapağı ve yeni karakter çizimleri içeriyordu. Yeni basım ayrıca 12 cilt ve 2 ayrı hikaye içeriyordu.
1995 yılının sonuna doğru, 13. cilt yayımlandı ve milyondan fazla kopya sattı. Japonya; Çin, Meksika, Avustralya, çoğu Avrupa ülkesi ve Doğu Amerika içinde olmak üzere 23'ten fazla ülkeye ihracat yaptı.
Kodansha, Orijinal Resim Koleksiyonu adında her 5 hikayenin resimlerini içeren bir resim kitabı yayımladı. Kitap, cilt kapakları, promosyon materyalleri ve Naoko Takeuçi tarafından yapılan birçok şeyi içeriyordu. Birçok resim, Takeuçi'nin nasıl fikirlerini geliştirdiğini,her resmi nasıl yaptığını, neyi sevip sevmediğini ve hikayesinin animeye çevirilişi hakkında yorumları içeriyordu.
1997 senesinin sonuna doğru,manga serisinin bitiminden sonra Volume Infinity adında yeni bir resim koleksiyonu yayımlandı. Ama bu koleksiyon, Takeuçi'nin çizimlerinin yanı sıra; arkadaşlarının ve anime için çalışan seslendirme sanatçılarının resimlerini de içeriyordu.1999 yılında Kodansha, karakterlerin kabataslak çizimlerinin olduğu ve daha önce hiç görülmeyen karakterlerin barındılırdığı Materials Collection adlı resim kitabını yayımladı. Her resim yanında Takeuçi'nin yorumlarını içeriyordu. Ve en sonda da Paralel Ay Savaşçısı adlı kısa manga yayımlandı.


[Resim: tumblr_mhfobgSN8i1r7nxgdo1_1280.jpg]


Hide Post
[Resim: tumblr_m6wxns0KIA1raifc8o1_500.gif]

#2
Eline sağlık abla Tastey
[Resim: tumblr_mj2mqi9Sae1qfbz1so1_500.gif]
[Resim: tumblr_mnfmzgEQIf1rnt61eo1_r1_500.gif]

#3
teşekkürler..

#4
teşekkürler

#5
thx X3

#6
teşekkürler aradadığım şey :)

#7
elinize sağlık...

#8 Photo 
kuçukluğumun çizgi filmi ah trtNosebleed

#9
teşekkürler....

#10
teşekkürler


    [Ay Savaşçısı / Sailor Moon] Türkçe Manga İndir
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi