Facebook'ta Paylaş
Tweetle
Google Plus'ta Paylaş

Anime Dünyasında Bir Devrin Sonu

  • Derecelendirme: 5/5 - 3 oy
  • Beğen
3
Konuyu Beğen
1
#1
Yılların üstadı artık emekli oluyor


Ghibli Stüdyosu başkanı Koji Hoshino, dünyaca ünlü film yapımcısı Hayao Miyazaki‘nin emekliye ayrılacağını duyurdu. Duyuru, dünyanın en prestijli film festivali olan Venedik Film Festivali’nde yapıldı. 72 yaşındaki Miyazaki’nin artık film yapmayacağı ile ilgili haberler son zamanlarda internet ortamında geziyordu. Hatta bu haberler yalanlanmıştı bile; fakat ne olduysa yeniden resmi duyurunun yapılmasıyla beraber anime dünyasında bir devir daha kapanmış oldu.

[Resim: gDFbimd.jpg]

Bir Japon televizyon kanalında sorulan soru üzerine Miyazaki, Kaze Nausicaä of the Valley of the Wind filminin devamı niteliğinde yeni bir film daha yapabileceğini söylemişti. Ancak görünüşe göre projeyi Evangelion yönetmeni Hideaki Anno’ya bırakacak. Anno, Miyazaki’nin The Wind Rises filminde başrol karakterini seslendirmişti.

Hayao Miyazaki’nin emekli olacağı haberi birçok anime severi derinden üzdü. Ödüle doymayan Miyazaki-sensei de artık yorulduğunu söyleyerek emekli olması gerektiğini belirtti. Hayatımıza renk kattığın için çok teşekkürler Hayao Miyazaki, anime dünyası seni unutmayacak.


Alıntı: Anime Fantastica

#2
Emektar Animeci Hayao Miyazaki'ye burdan saygılar :)
[Resim: tumblr_mj2mqi9Sae1qfbz1so1_500.gif]
[Resim: tumblr_mnfmzgEQIf1rnt61eo1_r1_500.gif]


    Anime Dünyasında Bir Devrin Sonu
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi