Facebook'ta Paylaş
Tweetle
Google Plus'ta Paylaş

A Thousand Years of Snow

  • Derecelendirme: 5/5 - 2 oy
  • Beğen
2
Konuyu Beğen
1
#1
[Resim: E58D83E5B9B4E381AEE99BAA.jpg]
Tür: Fantastik, Romantizm, Vampir
Mangaka:Hatori Bisco
Uzunluk: 2 Cilt
Konu
Doğduğundan beri kalbiyle sorunlar yaşayan ve sık sık hastaneye kaldırılan Matsuoka Chiyuki için doktorlar en fazla 15 yaşına kadar yaşayabileceğini söylemişlerdir. Chiyuki artık 17 yaşındadır ve son rahatsızlığının ardından hastaneye yeniden yatırıldığından beri bir sonraki kar yağışını göremeyeceğini düşünmektedir.
Dolunayın olduğu bir gece hastane odasındaki camından dışarı bakarken bir gencin kendini üzerinde durduğu binadan attığını ve havada uçtuğunu görür. Ancak genç bir süre sonra hızla yere düşer. Endişelenerek O'nu aramak için dışarı çıkan Chiyuki böylece adı Kano Touya olan 18 yaşındaki bir vampirle tanışır. Kan içmekten nefret ettiği için normal yiyeceklerle beslenmeye çalışan ancak bu sefer de sürekli acıkan Touya’nın derdi ise Chiyuki’nin tam tersidir: O; bin yıl boyunca yalnız yaşamayı seçmiştir. Ortalama ömrü bin yıl olan Touya, geleneklere göre kendisine insan bir eş bulmalı ve kanını emerek bu zamanı onunla birlikte geçirmelidir ama Touya bu geleneği de reddetmiştir.
Bin yıllık ömrü lanetten çok bir kutsama gibi düşünen Chiyuki; Touya’dan kendi kanını içmesini ister, böylece daha uzun yaşayabilecektir. Elbette Touya bu fikri kabul etmez. Kan içmeyi sevmediğini ve insanlardan nefret ettiğini söylese de Chiyuki, bu kaba vampire kendisini kabul ettirmek için elinden geleni yapar. (Alıntıdır)
[Resim: tumblr_mlfhozq5ev1r5gkxho1_400.gif]


#2
Konusu ilgi çekici ama çizimler pek başarılı değil gibi?


    A Thousand Years of Snow
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi