AnimeKeyfi - Türkçe Anime & Manga

Orjinalini görmek için tıklayınız: Hadashi no Bara wo Fume
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Hadashi no Bara wo Fume

[Resim: dP3jqn.jpg]

Diğer Adları : Stepping on Roses

Tür : Tarihi , Romantizm , Drama

Cilt Sayısı : 9

Yayım Tarihi : 2007-2012

Yayın Evi / Dergi : Shueisha, Viz Media

Yazar / Çizer : Rinko UEDA

Türkiye de Yayımlanmadı ..
Konusu :
1892 Meiji döneminde geçen hikayede Sumi bir yandan sorumsuz abisinin başına açtığı türlü sorunlarla uğraşan diğer taraftan eve getirdiği kimsesiz çocuklar nedeniyle hayli kalabalık ailesinin ayakta tutmaya çalışan hayat dolu sevimli bir kızdır. Çocuklardan biri ateşlendiği gün Yokohama'ya sırtında hasta ufaklık ve iki çocukla yaya giden Sumi parasız yardımı kabul etmeyen doktora ve sokakta insanlara yalvarır. Bu sırada gizemli bir adam yanına gelir ve hoş bir mendil içinde bolca para vererek yanından uzaklaşır. Sumi o gece yakışıklı yabancıyı yeniden görebilme hayalleriyle uykuya dalar.
Ancak sorunlar bitecek gibi değildir. Ev sahibi kira bedeli için çocuklara el koyma kararı verince Sumi'nin para karşılığında kendini satmaktan başka çaresi kalmaz. Karşısına çıkan yabancıya kendisini satın alabileceğini ama karşılığında hemen 2000 yen istediğini söyler. Yabancı istediği parayı o gün içinde veremeyeceğini söyler. Paradan çok beklentilerinin karşılanmasını isteyen kaba saba bir tiptir. Sumi istediği miktarı alamayacağını anlayınca uzaklaşmak ister. Adamın şiddete başvuran tavrını Soichiro Ashida adında esmer bir yabancı son anda engeller ve kendisinin olması karşılığında istediği parayı vereceğini ekler.
İki kişilk hoş bir fayton onları beklemektedir. Sumi korku ve heyecanla kibar görünümlü adamı takip eder. Batı tarzında inşa edilmiş büyük bir eve vardıklarında uşak ve hizmetkarlar tarafından karşınırlar. Sumi hizmetkarların eşliğinde beyefendi için hazırlanır ve oldukça hoş, zarif bir hanımefendiye dönüştürülür. Bir diğer odaya alındığında beyefendi için artık hazırdır. Ancak genç adam O'nunla sadece konuşur ve içeri oldukça net bir teklif sunar. Sumi'nin kendisiyle evlenmesne karşılığında tüm borçlarını ödeyecektir. Ancak her iki taraf için de hiçbir zaman aşık söz konusu olmayacakır. Sumi geride bıraktığı çocuklar hatırına bu teklifi kabul eder.

Resimler:


[Resim: AL72mr.jpg]

[Resim: vb5zLp.png]

Anime Manga Türkiye sitesinden alıntıdır .
Bir gazla okumaya başladım 20. chapter a geldim de güzelmiş gerçekten. O dönemde sadece Japonya'da değil tüm dünyada buna benzer yapılan evliliklerin gidişatını güzel yansıtmış tabi abartı kısımları ya da değinilmeyen kısımları da var ama çok hoş değişik bir manga romantizm kategorisindeki klişelerden sıkılanlar için ilaç gibi gelir bu Istiyorum Umarım Türkçeye de kazandırılır.