AnimeKeyfi - Türkçe Anime & Manga

Orjinalini görmek için tıklayınız: SEIYUU KA-!
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Manga Adı: SEIYUU KA-!
Diğer Adları: 声優かっ!; 真的是声优吗!; Seiyū ka—!; Seiyû Kaa!; Seiyuu Ka!; Seiyuu Kaa!; Seiyuu-ka!, Voice Over!: Seiyuu Academy

[Resim: h015.02.jpg?v=11298179395]

Tür: Seiyuu, Komedi, Drama, Gender Bender, Romantik, Okul, Shoujo
Cilt / Bölüm Sayısı: 12 Cilt / 70 Bölüm
Durumu: İngilizce Olarak Tamamlanmış
Yayın Tarihi: 2009-2013
Yazar & Çizer: Minami Maki

Konu:
15 Yaşındaki Kino Hime, Ses sanatçılarının yetiştirildiği (Seiyuu) Hiiragi Akademisine başlamıştır. Hayali; Japonya da en ünlü serilerden olan "Magic Fighter Lovely Blazers"da ses sanatçısı olmaktır. Bu hayalle gittiği akademide sesinin robot gibi öten bir kuşa benzetilmesiyle bazı gerçeklerle yüzleşir. Ancak azimli kızımız garip bir şekilde edindiği tuhaf arkadaşlarıyla bu sabır isteyen yola baş koyar.

Bir gün 1. sınıfların Pamuk Prenses'i seslendireceği sırada Prens rolündeki arkadaşı (Mittchey) aniden rahatsızlanıp tuvalete gider ve geri dönmez. Diğerleriyle (Shou-Tsukino) ortada dımdızlak kalınca Pamuk Prenses rolünü bırakıp Prens rolüne bürünür ve işler tamamen değişir. Çünkü açıkta kalan Prenses rolünü, sürekli kavga ettiği ve iyi anlaşamadığı Kudou Senri aniden odaya girip seslendirmeye başlamıştır.

Prens Sesiyle bir an da ünlenen Hime, hayallerini gerçekleştirmek için yanına gelen Prodüktör Yamada'nın tuhaf isteğini kabul etmek zorunda kalır. Bu istek; "Shiro adında, acemi ve erkek bir seslendirmen olarak seiyuuluk dünyasına girmesidir."
Kino Hime'nin ailesinden izin almaya gelen Prodüktör, annesinin Hime'den çok, küçük kardeşiyle ilgilendiği ve Hime'yi dışladığını görünce Hime'yi evden alır ve Shiro olarak bir ev tutar ve hayalleri için çalışmasına yardım eder.

Shiro olduğu sırada okulun en popüler idollerinden Mizuki-Senpai (Aşırı istekli) ve Shuuma Senpai (Hime'den nefret ediyor)'lerin kendisine yardım etmesiyle kendisini bir anda farklı bir dünyada bulur. Bu farklı dünyasında birden, geçmişinden dolayı evini kedi yuvasına dönüştüren Kudou Senri ile okul dışında yakın arkadaş olmuştur.

Hime'nin hayalleri ve ailevi durumu, Prodüktör Yamada'nın istekleri, Hime'nin 2 aşk arasında kalması ve yapacağı seçimler ile hafiften Skip Beat ve Bakuman mangalarını andırmaktadır. Skeap Beat'ten "Oyunculuk", Bakumandan "Manga-Ka"lık dersi aldıktan sonra bu seriyle de "Seiyuu"luk dersleri almış oluyoruz.
Çizimleri ilk başlarda kötü ve karmaşık olması itici gelebilir ama konusu cidden muhteşem sizi alıp götürüyor ki zaten bir süre sonra çizimlerde güzelleşiyor.

***Uzun metrajlı konu anlatımımdan sonra okumanızı zevkle tavsiye ederim. İngilizce olarak takip edebileceğiniz gibi belki bir fansub el atar da çevrilerek Türkçeye kazandırılır.

Spoiler:

Kino Hime
[Resim: u7m97.jpg]

Shiro
[Resim: u7mc0.png]

Kudou Senri- Shiro
[Resim: u7mbh.png]

Kudou Senri- Mitchey (Hime'nin Anime Figürcüsü Tuhaf Arkadaşı)- Shou (Hime'nin, Kızlarla Konuşma Sıkıntısı Çeken Şiddet İçerikli Tuhaf Arkadaşı)
[Resim: u7mcc.jpg]

Tsukino(Hime'nin dibiden ayrılmayan yumuşak sesli, Kara büyülerle işi olan Tuhaf Arkadaşı)- Ume (Hime'nin, Egosu tavan yapmış Anime Yaratıcısı Arkadaşı)
[Resim: u7md1.jpg]

Prodüktör Yamada-Kudou Senri-Shiro-Mizuki Senpai(Hime'ye yardım eden, "Aqua İdol Grubundan" olan 2. Sınıflardan İdol Seiyuu)
[Resim: u7mf5.jpg]

Kudou Senri-Kino Hime-Shiro-Mizuki Senpai
[Resim: u7mgr.jpg]

Kudou Senri-Kino Hime
[Resim: u7mhb.jpg]

Kudou Senri-Mizuki Senpai-Shuuma Senpai(Mizuki Senpai'ye çok fazla değer veren ve Hime'den nefret eden "Aqua İdol Grubunun" 2. sınıflardan İdol Seiyuusu- Arada bir yerde geçecek Seiyuu- Prodüktör Yamada- Shiro (Soldan Sağa)
[Resim: u7mht.jpg]

Güzele benziyor. elinize sağlıkIstiyorum
teşekkürler
tr si yok mu bunun ?? eğer yoksa editlemek isterdim birisi çevirseydi keşke T.T
Ellerine sağlık
Çok çok güzel bir manga , benim gibi gender bender hastası olan herkese şiddetle öneririm . Tastey
Yosun yazdıysa bakmakta yarar var Tastey