AnimeKeyfi - Türkçe Anime & Manga

Orjinalini görmek için tıklayınız: GTA 5 Guinness Rekorlarını Alt Üst Etti!
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
[Resim: 640x360xgta-5-guinness-rekorlari-2_640x3...XxoBN.webp]

Take-Two Interactive şirketinin sahibi olduğu Rockstar Games'in oyunu GTA 5 çıktığı günden bu yana yoğun ilgi görüyor. Çıkış yaptığı ilk günlerde satış rakamları, hasılatları ve maliyeti gibi konularda çeşitli haberler yapmıştık. Bu seferki GTA 5 haberimiz oyunun kırdığı Guinness Dünya Rekorları hakkında.

GTA 5'in, salı günü yapılan açıklama ile birlikte toplamda 7 adet Guinness Dünya Rekorunu kırdığı belirtildi. En hızlı video oyun satışı ve en hızlı eğlence sektörü satışı gibi rekorları kırmayı başaran GTA 5, çıktığı gün 800 milyon Dolarlık hasılat elde etmiş ve ilk 3 sonunda 1 milyar Dolara çıkmıştı.
Maliyeti, hazırlık süreci, piyasaya çıkışı ve satışları derken GTA 5 bugüne kadar yapılmış en iyi oyunlardan biri olmayı başardı. Başarısını 7 tane Guinness Dünya Rekorunu kırarak kanıtlayan GTA 5'in kırdığı rekorlar şöyle:

24 Saatte en çok satan Aksiyon ve Macera video oyunu
24 Saat içinde en çok satılan video oyunu
1 Milyar dolar hasılata en hızlı ulaşan eğlence ürünü
1 Milyar dolar hasılata ulaşan en hızlı video oyunu
24 Saat içerisinde en çok kazandıran video oyunu
24 Saat içerisinde en çok kâr sağlayan eğlence ürünü
Trailer'ı en çok izlenen aksiyon ve macera video oyunu
Henüz GTA 5 almadıysanız veya alıp almamak arasında kararsız kaldıysanız, tüm bu rekorları alt üst eden ve gelmiş geçmiş en başarılı oyun olarak gösterilen GTA 5'i denemenizi tavsiye ederim.

Kaynak : Tamindir